Підпунктом «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» встановлено, що депутати місцевих рад є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Згідно з ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у підпункті «б» п.1 ч.1 ст.4 даного Закону, а саме депутати місцевих рад зобов'язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Разом з тим, в порушення вказаного обмеження, депутат Копіюватської сільської ради «A» на засіданні ХХХ сесії шостого скликання Копіюватської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області, на якій, згідно порядку денного сесії, розглядалось питання про надання їй в тимчасове користування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, не повідомила присутніх на сесії депутатів в письмовій формі про наявність конфлікту інтересів між особистими інтересами і депутатськими повноваженнями, та голосувала за прийняття зазначеного рішення, яке в подальшому було прийняте та підготовлене, чим не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів.

Прокуратурою району 10.03.2015 складено стосовно депутата Копіюватської сільської ради «A» протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Монастирищенським районним судом 18.03.2015 розглянуто зазначений протокол, «A» визнано винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.

Прокурор Монастирищенського району

радник юстиції                                                                       Р. Павленко

Вы здесь: Home Новини району Прокуратура району вживає заходи щодо протидії корупції