Кожній дитині на Землі потрібна сім’я, батьківська турбота, любов і тепло! Для неї слід забезпечити максимально можливий рівень фізичного та психічного здоров’я,  відчуття того, що її люблять, цінують .  Тільки сім’я здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, надати стимули для її подальшого розвитку.

      На жаль у нашому суспільстві трапляються випадки, коли   батьки деякий час не можуть опікуватися своїми дітьми в силу різних життєвих обставин. Допомогти таким дітям, а разом із тим сім’ям  має на меті нова форма соціальної роботи – патронат.

          Патронатне виховання – це  по суті винахід нового тисячоліття.

         Патронатна сім’я – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини, котра опинилась в складних життєвих обставинах та потребує захисту. Одночасно фахівці працюють із рідною  сім’єю дитини, надають їй інтенсивну допомогу у подоланні складних життєвих обставин для повернення дитини у родину.

          У разі, коли батьки не мотивовані   змінити своє життя на краще (продовжують пиячити, нехтують потребами дитини) орган опіки та піклування ініціює позбавлення їх батьківських прав, а фахівці мають в найменш короткі терміни віднайти нову сім’ю для дитини для її постійного влаштування. Це можуть бути сім’ї усиновителів, опікунів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу . На цей час дитину тимчасово приймає так звана сім’я патронатного вихователя – подружжя, в якому один із членів (зазвичай дружина) виконує обов’язки патронатного вихователя. 

         Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю  та несе відповідальність за їх життя та стан  здоров’я під час перебування.

         Сім’я патронатного типу бере на виховання дітей на свою житлову площу, відповідно у батьків повинен бути будинок або квартира, які можуть розмістити відповідну кількість дітей, а також належне матеріальне забезпечення, крім того, що надається державою.

         Дитина може знаходитись у сім’ї патронатного вихователя до трьох місяців, залежно від конкретних обставин та потреб дитини. В окремих випадках цей термін може   бути подовжений до шести місяців.

         За цей період можна справді допомогти дитині: не тільки забезпечити теплу постіль свіжий борщик та чистий одяг, а й створити сприятливу атмосферу для її розвитку, навчання і реабілітації – а її сім’ї дати час відновитися та подолати складні обставини.

         За свою роботу патронатний вихователь як співробітник уповноваженого закладу отримує офіційну заробітну плату. Окрім того на утримання дітей виплачується соціальна допомога.

         Насамперед пріоритетним завданням для сімейного патронату – є повернення дитини до своїх рідних тата і мами. Сімейний патронат допомагає вразливим сім’ям подолати кризу і дозволяє багатьом дітям не втратити власних батьків.

          Можливо і в нашому районі знайдуться родини, які виявлять бажання жертвувати чимось особистим заради чужої дитини, створивши для неї справжній сімейний затишок та обігріти теплом і любов’ю.   Запрошуємо небайдужі сім’ї долучитися до справи!

         Більш детальну інформацію ви можете отримати в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Монастирище, вул. Жовтнева, 8 (приміщення районної бібліотеки) тел. 2-35-94.

Вы здесь: Home Новини району Патронатна сім’я – унікальна сім’я