Золотий ювілей  10 листопада відсвяткувала Леськівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Цьогоріч храму науки виповнилося 50 років.

      Її 50-річний ювілей – не звичайний ювілей, а ювілей домівки поколінь. Одні навчали, інші навчались. Школа – це не тільки стіни, насамперед,  це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це ті педагоги, хто щодня переступає поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, й ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть вони в пам’яті учнів та колег, і вчителі-пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки. Це учителі-ветерани праці, які нині перебувають на заслуженому відпочинку. Праця кожного з них – це золоті сторінки історії школи.

Багато щасливих моментів, подій пам’ятають стіни школи. Зі стін школи вийшли 1100 випускників, які, можливо, не всі стали дуже відомими, але немає сумніву в тому, що вихованці школи понесли у світ зерна любові до всього рідного, вони добрими справами прославляють школу й село на теренах країни й зарубіжжя.Чимало з них стали успішними та поважними особистостями, фахівцями – вчителями, лікарями, юристами. Саме тому,  ювілей школи став святом не тільки для педагогічного, учнівського та батьківського колективів школи, а й для випускників різних поколінь та вчителів-пенсіонерів, які теж прийшли привітати свою альма-матер. 50 років для школи – це певний рубіж, висока сходинка, на яку необхідно було піднятися. Це близько 53 тисячі уроків, більше 105 тисяч шкільних дзвінків.

За піввіку школу очолювали Іван Давидович Коваленко, Юрій Михайлович Янковий, Галина Панасівна Сегеда, Павло Омельянович Бондаренко, Лідія Петрівна Янкова. В 2004 році естафету прийняла Раїса Кузьмівна Сандовенко.

Сорок років назад був перший випуск, тоді в школі навчалися 235 учнів, сьогодні -62.

Спогадами про добре і вічне поділилися попередні директори школи-ювілярки, ветерани педагогічної ниви.

В 1962 році вчителі та учні заклали капсулу часу. Для школярів сьогодення - це змога зазирнути в минуле, а для тогочасних школярів - це змога доторкнутися душею та повернутися спогадами в дитинство. Всі затамували подих, поки відкривали капсулу часу, що чекала цієї миті 55 років. Із залізного короба дістали: листи в майбутнє, світлини, газети та журнали того часу.

Потім було закладення капсули часу від учнів та педагогів 2017 року учням та вчителям 2042 року.На згадку в капсулу часу поклали  інформацію про життя школи, села, історію Леськово та Матвіїхи.

Капсулу часу закрили з надією, коли школа святкуватиме 75-річчя, то її відкриття  стане кульмінацією свята. Захоплюючою була святкова програма заходу, яку підготував педагогічний колектив школи разом з учнями та випускниками.

Свято відвідав заступник голови районної державної адміністрації Руслан Терещук , заступник голови районної ради Майя Фариба , начальник відділу освіти районної державної адміністрації Тетяна Ганжала .У вітальному слові Руслан  Миколайович відзначив велику роль педагогів у вихованні майбутніх поколінь українців, їх внесок у справу побудови українського суспільства. Представники влади, з нагоди відзначення ювілею, подарували школі ноутбук, аудіо- та відеоапаратуру.

Випускники та гості свята ще довго спілкувалися в школі, адже дитинство – це  щаслива пора, це місце, куди хочеться повертатися душею знов і знов.

Звертаючись до присутніх, директор школи Раїса Сандовенко  висловила слова подяки сьогоднішнім учням за їхню працю, за усмішки, за політ думок і почуттів, за те, що разом з ними щомиті відкриваєш щось нове в собі й у житті. Вона сказала: «У кожній нашій дитині світить сонце, вони всі – талановиті, ерудовані, демократичні й розкуті. Це діти ХХІ-го сторіччя.Дякую колегам-учителям за відданість нашій загальній справі, за любов до своєї професії. Дякую всім спеціалістам, технічним працівникам – їхній щоденний внесок у життєдіяльність закладу такий необхідний. І теж – почесний.Велике спасибі батькам! Тісний зв’язок з ними, щире спілкування дають нам можливість ефективно вирішувати концептуальні питання навчання й виховання дітей.»

Віншуємо  радість школи, що збирає до свого порогу вчителів, випускників усіх поколінь як ознаку Духовності, Соборності і Єдності.

Усім  мирного неба, невпинного руху вперед дорозбудови новоїукраїнськоїшколи, успішного здійснення всіх планів та задумів. А підґрунтям щасливого життя та плідної професійної діяльності хай буде міцне здоров’я, серце сповнене любові та добра, натхненна думка й щирі почуття. Щоб життя було світлим і радісним, як цей святковий день, а дружні привітання додадуть  життєвої наснаги в скарбничку душі. Нехай людська шана буде подякою вчителям.

 

Ви тут: Home Новини району Леськівській школі – 50 років!