Аграрний сектор завжди був і залишається стратегічно важливим для економічного розвитку та наповнення бюджетів не лише нашого району, а і Черкащини та всієї України в цілому.

      Тож, 12 лютого відбулася робоча зустріч керівника району Олега Недогоди з активом Спілки сільськогосподарських товаровиробників. На нараді були присутні  Сергій Головченко, начальник Монастирищенського  відділення Уманського ОДПІ, Іван Козяр, виконавчий директор  Спілки сільськогосподарських товаровиробників , Василь Янчук, головний спеціаліст відділу АПК.   

               Метою зустрічі було обговорити актуальні питання, які життя ставить сьогодні перед сільськогосподарськими виробниками, обмінятися досвідом та скоординувати зусилля на подальший розвиток аграрного сектору.

             Під час зустрічі Олег Федорович відмітив значну роль аграріїв району у формуванні місцевих бюджетів, зокрема районного. Адже, за підсумками 2017 року, в структурі надходжень до бюджету району близько 38 відсотків складають кошти від сільськогосподарських підприємств і тому саме від вчасних розрахунків з бюджетом залежить виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, оплата за енергоносії та інші соціальні виплати.

            Зі свого боку, керівники господарств озвучили найбільш гострі проблеми, які заважають більш ефективно вести господарську діяльність. Окремо зупинилися на темі державної фінансової підтримки аграрних підприємств.

          Також було піднято питання наповнення бюджету так званою категорією користувачів землі «одноосібниками», які сплачують значно менше податків за використання 1 га ріллі ніж юридичні особи-підприємства. Крім того, «одноосібники» не сплачують податок на додану вартість при реалізації вирощеної сільськогосподарської продукції, орендної плати за використання землі, не проводять нарахування заробітної плати при обробітку земельних площ, на відміну від сільськогосподарських підприємств. Висновок лише один, якщо не буде розроблено та прийнято на законодавчому рівні єдиний підхід до сплати податків у розрахунку на 1 га різними за правовим статусом землекористувачів, то питання наповнення місцевих бюджетів та соціальних фондів з кожним роком буде викликати все більше напруження.

          На завершення зустрічі, Олег Федорович подякував аграріям за належну співпрацю, висловив сподівання на подальшу активну участь у життєдіяльності району та у наповненні бюджетів усіх рівнів. 

 

Ви тут: Home Новини району Зустріч голови РДА з сільськогосподарськими товаровиробниками