Кохання – то найкраще почуття!

                                                                           Воно не має меж, воно безкрає!

                                                                      З любові починається життя,

                                                                      Вона усе найкраще починає!

День Святого Валентина – порівняно нове для України свято, яке найбільше припало до душі молоді. В цей день закоханні обмінюються подарунками, влаштовують романтичні вечори, призначають побачення, освідчуються в коханні.  Кохання існує стільки, скільки існують люди і займає головне місце у їхньому житті. Доказом того є численні казки, пісні, легенди, перекази, високохудожні літературні твори, в яких зашифрована вся набута людьми мудрість.

До цього свята Монастирищенською районною бібліотекою облаштовано виставку-присвяту «Під знаком Купідона». Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде: вони живуть на сторінках книжок, які із задоволенням читало не одне покоління, дізнаючись про неймовірні історії кохання.  Безсмертні твори Вільяма Шекспір, Гюстава Флобера, Мігеля де Сервантеса, Данте Аліг’єрі,  Олександра Пушкіна, Івана Тургенєва, Олександра Гріна, Льва Толстого, Михайла Старицького, Лесі Українки, Ліни Костенко, Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ’яненка, Павла Загребельного та багатьох інших будуть надихати ще не одне покоління наших нащадків.

Година ліричного настрою «Коли єднаються серця» була проведена для учнів-старшокласників МНВК «Ерудит».  Його мета – навчити підлітків цінувати чудове почуття кохання. На заході бібліотекар розповіла хлопцям та дівчатам про історію виникнення свята закоханих, яке почали відзначати 14 лютого в Європі з XIII століття, в США – з 1777 року, а у нас – з початку 1990-х років. В основі свята лежить відома легенда з часів Римської імперії про єпископа Валентина, який був покараний за те, що всупереч імператорському наказу вінчав римських легіонерів із їхніми коханими. Для учасників заходу була проведена ігрова вікторина, на якій молодь демонструвала свої творчість та знання з історії традицій святкування, найкращого освідчення, знання художніх творів та їх героїв тощо. Година проминула цікаво та пізнавально.

В професійному ліцеї було проведено літературний вернісаж «Серця скоряються коханню». Юнаки та дівчата ознайомилися з історичними фактами виникнення свята та «валентинок», завдяки огляду літератури на тему любові поринули в світ кохання видатних поетів та письменників різних епох та сучасності. Бібліотекар розповіла як любили, переживали палкі, часом й трагічні миті письменники, як складалося їхнє особисте життя, хто давав літературним геніям натхнення для творчості, а часом доводив їх до відчаю. Знайомство з деталями особистого життя українських митців допоможе молоді краще пізнати постаті видатних людей, їх вчинки, творчість. Захід залишив після себе гарний настрій та позитивні емоції. 

Ви тут: Home Новини району Перехрестя любові