А війна для людей – то пекельная рана,

                                                           Йшли солдати у бій, йшли у гори Афгана.

                                                          Та пустеля страшна, лиш життя забирала,

                                                           І війна за «ніщо», дуже довго тривала…

Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. 15 лютого 1989 року останній солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Була дописана остання сторінка героїчного і драматичного літопису. Припинили надходити похоронки з Кандагару і Гардеса, Джелалабада і Кабула…

До цієї дати районною бібліотекою було проведено ряд заходів, які мали на меті розширити  знання підростаючого покоління про історичні події афганської війни, вміти характеризувати підсумки цієї війни, виховати повагу до воїнів-інтернаціоналістів та загиблих героїв.В читальній залі районної бібліотеки відбулась історично-краєзнавча година «Далеке відлуння Афганістану» для учнів 8-х класів МНВК «Ерудит». Учасників зібрання познайомили з причинами, винуватцями, перебігом цієї війни. З нашого району в Афганістані  служили 115 солдат, двоє з них загинули. Це Корченюк Віктор та Кшемінський Григорій. Схиляємо голови перед світлою пам'яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелось воювати. Пишаємось їхньою мужністю, героїзмом, бо вони сумлінно діяли так, як присягали. На заході молоді презентували книгу Ольги Лаврик та Леоніда Прудиуса «Присягу виконали з честю», присвячену воїнам-інтернаціоналістам нашого району.

В професійному ліцеї відбулась презентація видань «Афганістан в художній літературі». Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. Кожна війна несе смерть, інвалідність, одягає в жалобу тисячі материнських сердець. У війни холодні очі, свій рахунок, своя безжалісна арифметика…  Не відболить це горе, не виплачеться і не відпечалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти загиблих  у горах Афганістану синів України. Чужа війна відібрала у них таку можливість. Не всі повернулися додому…

Книжково-документальна виставка «Афганськими стежками» була організована в фойє районної бібліотеки для дорослих, на якій представленні документи та художні творі присвячені цій темі.

Роки, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих – пам’ять. Шановні ветерани-інтернаціоналісти, прийміть найкращі побажання у зв’язку з  річницею закінчення бойових дій в Афганістані. Щастя, здоров’я, успіхів у всіх ваших справах! Ми низько схиляємо голови перед Вами, матерями і вдовами воїнів, які героїчно загинули.

Ви тут: Home Новини району Далеке відлуння Афганістану