20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

      Президент України Петро Порошенко підписав 11 лютого 2015 року Указ “Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні”. Документ передбачає щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні.

 

         У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати “Небесною сотнею”. За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. 

         Річниця Революції Гідності та проведення антитерористичної операції на сході країни стали переломними історичними подіями. Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни. 

         Висловлюю глибокі співчуття родинам загиблих Героїв та закликаю весь український народ до єдності у цей важкий, сповнений випробувань час для нашої держави. 

         Герої Небесної Сотні стали для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, але і джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують справу Героїв Небесної Сотні, захищають наше з вами право на вільне життя.

        Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої Батьківщини.Будьмо гідні своїх Героїв, які віддали свої життя за нашу свободу та право на вільний розвиток. Слава Україні!!!

З повагою

Голова райдержадміністрації                          О.Недогода

Ви тут: Home Новини району День Героїв Небесної Сотні