Вас пам’ятати будемо завжди,

Із вами будемо боротись за країну.

За ту країну, де нема брехні й війни,

За нашу й вашу мирну Україну…

20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні. Указ Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року.

18-20 лютого чотири роки тому сталися найтрагічніші події Революції гідності – снайпери відкрили прицільний вогонь по майданівцях. Загалом у протистоянні з антинародним режимом загинуло понад 100 осіб. Ми називаємо їх Героями небесної Сотні.

За два дні тодішній президент втік з України. Відбулися позачергові президентські вибори. Так, українці, вибороли право на демократичний європейський розвиток держави, очищення від тоталітарного комуністичного минулого.

19 лютого в актовій залі Цибулівської загальноосвітньої школи відбувся виховний захід «Вони – поміж нас, живі!» за участі працівників Монастирищенської районної бібліотеки. Бібліограф Галина Тимошенко в своєму виступі згадала, як усе починалося, розповіла учителям та учням про тривожні події  Революції Гідності. Починаючи з 21 листопада  2013 року, коли розпочалася мирна акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Згадувалися події  22 січня 2014 року, коли загинули Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Юрій Вербицький. 28 січня під тиском громадськості Азаров пішов у відставку. 18 лютого зіткнення відновилися. Внаслідок пожежі в Будинку Профспілок загинули активісти.

20 лютого. Снайпери один за одним розстрілюють понад 70 майданівців. Так з’явилася Небесна Сотня. З хвилюванням слухали присутні розповідь про Героїв Небесної Сотні: наймолодшого Назара Войтовича, Устима Голоднюка, Романа Гурика, Володимира Чаплинського, Валерія Опанасюка. А найстаршому із Героїв Івану Наконечному було  83 роки.

Трагічні події Майдану знайшли відображення в книгах Валентини Розуменко «Майдан… Хто, якщо не я?!»; Василя Базіва «Армагеддон на Майдані»; Олександра Стражного «Менталітет Майдану».

Героїв Небесної Сотні було вшановано хвилиною мовчання. Захід не залишив нікого байдужим, відбувся в теплій, зворушливій атмосфері.

Герої не вмирають! Слава Україні! Героям слава!

Ви тут: Home Новини району У їхніх серцях жила Україна