Небесній сотні

шана й молитви,

За чисті душі,

що злетіли в небо.

Їм шлях високий

Боже, освяти.

20 лютого – особлива дата. В цей день вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні, героїзм українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.

В навчальних закладах, державних установах проводяться заходи присвячені пам’яті загиблих у ті трагічні дні 2014 року. До вшанування Героїв долучилась і центральна районна бібліотека. Для учнів старших класів МНВК «Ерудит» та учнів професійного ліцею було проведено цикл презентацій видань присвячених тим буремним подіям: «Майдан в серцях народу, Майдан у пам’яті людській». Увазі учасників зібрань були представлені книги Валентини Розуменко «Майдан… Хто, якщо не я?» та «Нескорені», Андрія Кокотюхи «Вогняна зима», Василя Базіва «Армагеддон на Майдані», Марка Рудневича «Я з Небесної Сотні», Галини Дацюк «Янголи Небесної Сотні», Марії Матіос «Приватний щоденник. Майдан. Війна…» та «Щоденник Майдану. Мистецтво на барикадах».Це, на нашу думку, одні з кращих творів про події останніх років. Деякі з цих видань – суто документальні. Вони надзвичайно важливі, цікаві, й необхідні самі по собі. В створенні художніх творів письменники осмислюють, інтерпретують  події, збирають факти та на їх основі пишуть книги.  Бо саме вони цементують український, а не нав'язаний ззовні вимір найновішої історії. Саме вони найбезпосередніше змальовують наші події та наші почуття. Зустріч із нетривіальними, часто трагічними обставинами, що увиразнюють людські характери, посприяла і характерам літературним – в описаних книгах дуже «живі» та психологічно розмаїті персонажі.

Подвиг Героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Перш за все, вони віддали своє життя, за те,щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, світла та надії. Сьогодні Україна проходить через найскладніше випробування – війну за незалежність, свободу, територіальну цілісність. Ворог зазіхає на найсокровенніше – нашу рідну землю, нашу націю та свободу. Мужні українські солдати, добровольці, волонтери довели одну просту істину – не бути чоботу окупанта на українській землі!

Молодь – майбутнє України. Своїми знаннями, працею, здобутками їй підносити культуру, бути гідними своїх предків, берегти волю і незалежність України, поважати свій народ та рідну мову. Незважаючи на всі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного – миру, спокою, міцної та квітучої держави, чистого неба над головою.

Ви тут: Home Новини району Пам’яті Небесної Сотні