Як довго ждали ми своєї волі слова.

              І ось воно співа, бринить.

             Бринить, співає наша мова,

             Чарує, тішить і п’янить.

                                              Олександр Олесь

          У 1999-му році на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21 лютого. Це всесвітнє свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності.

          «Скільки я знаю мов, стільки разів я людина», – каже народна мудрість. Та багатство, втілене в скарбниці інших мов, залишиться для людини недосяжним, якщо вона не оволоділа досконало рідною мовою, не відчула її краси. Мова – духовне багатство народу. Ми часто чуємо ці слова, але не завжди задумуємось над їхньою глибиною. Адже мова – це історія життя наших далеких предків, це наш родовід, це колискова, яку співала нам у дитинстві матуся. Це генетичний код самої нації. В районній бібліотеці до Міжнародного дня рідної мови було оформлено книжкову виставку «Рідна мова – життя духовного основа», на якій користувачі книгозбірні мають можливість ознайомитися із літописами, фольклорними творами, книгами класиків української літератури, словниками та довідковими виданнями.

         Для учнів професійного ліцею працівниками районної бібліотеки  проведена годину рідної мови «В рідному слові сила велика». Мета заходу: забезпечення молоді інформацією про шлях становлення української мови, прищеплення і розвиток  почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб. Наголошувалося на  необхідності оберігати рідну мову як своє майбутнє. Адже якими побачить українців світ – залежить від самих українців. З розповіді бібліотекаря хлопці та дівчата дізнались про історію заснування Дня рідної мови, яка має велике значення для кожної людини. Нині українська мова – одна з найбагатших мов світу. Наша мова, мов неповторний самоцвіт, виграє барвами веселки, має своє звучання, свою вагомість, свою красу. Для цього добре потрудились Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Марко Вовчок, Леся Українка, Іван Франко та багато інших. Кожен з них вніс у розвиток мови часточку досвіду свого, часточку душі. Продовжили ці традиції і представники красного письменства: Олесь Гончар, Ліна Костенко, Дмитро Павличко, Василь Симоненко. І сьогодні мова продовжує розвиватись та вдосконалюватись. Нам є чим пишатися, що шанувати, кого наслідувати. Віримо у майбутнє мови нашої, у світлу долю народу, бо мова – це найвищий дар людини й народу. Любімо рідну мову, бережімо і плекаймо її. Тоді вона буде шанованою, як і інші державні мови в більшості країн світу.

Ви тут: Home Новини району З рідним словом міцніє держава