22 лютого голова райдержадміністрації Олег Недогода за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, сільського голови Зінаїди Шквири, провів виїзний прийом громадян в селі Терлиця. Приміщення сільської ради було переповнене бажаючими висловити очільнику району свої проблеми, поговорити про наболіле, запитати поради.

      Одним з актуальних  питань сьогодення, що турбують жителів, є питання, що виникають з приводу виконання договорів оренди земельних ділянок їх орендарями.

      Люди просили роз’яснень щодо різниці в розрахунках за земельні частки паїв в зерновому (13,2 тис.грн.) та грошовому еквівалентах(10тис.грн). Перебуваючи у складних ситуаціях власники земельних паїв  беруть виплати наперед,  то чому  їх виплачують при умові заключення договору на подальший термін? Олег Федорович дав детальні пояснення та запропонував  при підписанні договорів, якщо виникає потреба, допомогу начальника відділу АПК та юриста райдержадміністрації. Для детального вивчення  цього питання зразу ж  були надані доручення керівнику структурного підрозділу.

      Говорили і про молоко, яке для окремих селян є єдиним джерелом прибутку. Проблема в тому, що Всеукраїнський аграрний кооператив приймає його по 5 грн., а обіцяли по 6 грн., така ціна і в сусідній, Вінницькій області. Олег Федорович запевнив, що  ситуація буде терміново обговорена на нараді за участю сільських голів та представників кооперативу. Якщо не вдасться домовитися на користь селян, то шукатимуть інші шляхи збуту.

    Були питання і з приводу механізму нарахування субсидій, незручностей від труби  шкільної котельні, ремонту дороги, забезпечення правопорядку. На всі питання надавалися вичерпні відповіді.

       Поспілкувалися і з приводу централізованого водопостачання. На сьогодні проблема води в Терлиці не настільки катастрофічна як в інших населених пунктах,  але  все ж таки рівень в криницях падає. Тому, щоб проблема не застала зненацька, вже створили кооператив, експерт перевірив  свердловину, замовили технічну документацію. При наявності кошторису розраховують на допомогу народного депутата Антона Яценка.

         Олег Федорович  відвідав школу, де навчається 51 учень, в дитячому садочку, який знаходиться в цьому ж приміщенні , в час відвідин  перебувало 12 дітей. В приміщеннях школи, дитсадка, шкільної бібліотеки, спортивній залі   затишно, чисто, тепло. Голова батьківського комітету, батьки були стурбовані питанням закриття школи.

     Побував Олег Федорович і в сільському будинку культури, поспілкувався з бібліотекарем сільської бібліотеки. Оглянули  приміщення, яке потребує ремонту, тому  рекомендовано підготувати кошторис  на виконання робіт. Перебуваючи у ФАПі, він  цікавився наявністю ліків першої необхідності, забезпеченням ліками взагалі.

      Очільник району в обговоренні порушених жителями питань  спільно з керівниками структурних підрозділів   запропонував можливі шляхи вирішення болючих проблем.

 

Ви тут: Home Новини району Розширений виїзний прийом громадян очільника району відбувся в Терлиці