Відповідно до наказу МОН України від 15.01.2018 №34 всі учителі початкових класів, які навчатимуть першокласників, повинні пройти обов’язкове дистанційне та очне навчання. Такої перепідготовки потребують також заступники директорів навчальних закладів, вчителі фізичного виховання, мистецтва (образотворчого та музичного), вчителі англійської мови, які навчатимуть першокласників. Для цього міністерством передбачено систему послідовного навчання тренерів-методистів та безпосередньо самих вчителів.

        32 вчителя початкових класів, 36 педагогів інших навчальних предметівта 16 заступників керівників закладів загальної середньої освіти Монастирищенського району зареєструвались на сайті студії онлайн-освіти Еd-Era для проходження дистанційного навчання і успішно проходять його модулі.

    З 6 по 9 лютого 2018 року   на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» було проведено семінар-тренінг з навчання тренерів, які готуватимуть учителів початкових класів до роботи з першокласниками у 2018-2019  та 2019-2020 навчальних роках. Сертифікат на право здійснення тренерської роботи одержала методист КУ «Монастирищенський районний методичний кабінет Монастирищенської районної ради» Наталія Свердлик.

     Згіднозапланованого графіку підвищення кваліфікації педагоги повинні навчатися протягом десяти днів на трьох очних сесіях (загальний курс - 60 годин).

       Першу (настановчу) сесію для учителів початкових класів, які будуть навчати першокласників у 2018-2019 навчальному році було проведено

 19-20 лютого на базі  Опорногозакладу загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5» .

       Учасників тренінгу привітала завідувач КУ «Монастирищенський районний методичний кабінет» Неля Залозна, яка підкреслила важливість якісної підготовки вчителів до роботи в Новій українській школі, наголосила на ролі та відповідальності сучасного вчителя як провідника змін, побажала успіху і натхнення у роботі.

   На тренінгу, професійно підготовленим  методистом відділу освіти Наталією  Свердлик , педагоги ознайомилися з Концепцією Нової української школи. Учасники зібрання розглянули виклики, які стоять перед початковою школою. Обговорили мету і головні компоненти НУШ: дитиноцентризм, компетентнісний підхід, особливості запровадження педагогіки партнерства. Вчителіосвоїли практику проведення ранкової зустрічі,ознайомились з правилами організації освітнього середовища та засобами навчання для першокласників в Новій українській школі. Присутні брали участь у джигсоу, створювали модель майбутнього першокласника, визначали ознаки готовності дитини до школи,  знайомилися з правилами, рутинами та процедурами, ділилися емоціями у власних щоденниках вражень, виконували творчі вправи «Криголам», «Чому потрібна реформа українській освіті?».

     Ці та ряд інших вправ, порад допоможуть учителям початкових класів організувати навчання першокласників по-новому, з урахуванням їхніх інтересів. За результами анкетування  після роботи курсантів в перший день виявлено високий  відсоток (97% ) позитивного сприйняття  та готовності вчителів до роботи в умовах Нової української школи.

           Тренінг був пізнавальним, компетентнісним, емоційним, корисним,креативним, творчим, командним та повчальним. Всі  його учасники  висловили щиру подяку за цікаве та змістовне навчання організаторам, а також адміністрації та працівникам Опорного ЗЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5»  ( керівник Зоя Мотилюк )за створення комфортних умов проведення навчання.  

         Друга сесія очного навчання вчителів початкових класів відбудеться з 19 по 21 березня 2018 року, третя  – з 4  по 8 червня 2018 року.

        Побажаємо всім працівникам закладів загальної середньої освіти району сміливих та впевнених кроків на шляху до реформи Нової української школи .

Ви тут: Home Новини району Крокуємо до Нової української школи !