З 01 березня 2018 року відмінено мораторій на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності у 2018 році. Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року №1104 затверджено перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі Перелік). До Переліку включено Держпродспоживслужбу та її територіальні органи в частині здійснення ветеринарно-санітарного контролю, державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, дотримання законодавства про захист прав споживачів, державного нагляду у сферах карантину та захисту рослин.

           Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, наказом від 28 листопада 2018 року, затвердила річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2018 рік. До плану перевірок увійшли суб’єкти господарювання з різними ступенями ризику (високий, середній, та незначний). В плані зазначено також з якою метою здійснюватиметься перевірка (предмет здійснення нагляду), коли розпочнеться та скільки триватиме. План вже розміщено насайті Держпродспоживслужби і комплексний план – на сайті Державної регуляторної служби. Кожний може подивитися, чи перевірятимуть його господарську діяльність.

        При проведенні перевірок будуть використовуватись виключно уніфікована форма актів  в якій зазначено, яких норм потрібно дотримуватися.Це зріз, який дозволяє подивитися на скільки підприємство відповідає вимогам. По несуттєвим порушеннямне будуть виписуватися штрафи, будуть видаватись обов’язкові до виконання приписи.

      Згідно ст.. 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до  безпечності та якості харчових продуктів» (далі Закон)  оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану  з виробництвом та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження (м’ясопереробні- , молокопереробні підприємства, агропродовольчі ринки та інші) - зобов’язані отримати експлуатаційний дозвіл. Потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається експлуатаційний дозвіл, підлягають державній реєстрації  відповідно до ст..25 Закону.  Реєстрація здійснюється районним управлінням Держпродспоживслужби шляхом внесення відповідної інформації до реєстру на безоплатній основі. 

      Також повідомляємо, що з 04 квітня 2018 року набув чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин (далі Закон), яким передбачено відповідальність за порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми, в тому числі:

    оператори ринку, несуть відповідальність за    виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її реєстрації встановлена законом – за дане порушення передбачено накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат;

    виробництво , зберігання харчових продуктів або кормів без отримання експлуатаційного дозволу на відповідну потужність -  тягне за  собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат.

     Для отримання роз’яснень та проведення реєстрації потужностей можна звертатись до Монастирищенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області за адресою: м. Монастирище, вул.. Черняхівського,17 тел.2-19-71; 2-36-72.

Ви тут: Home Новини району Держпродспоживслужба - про зняття мораторію на перевірки