Рішенням Монастирищенської районної ради від 24.03.2016 №5-6/VIІ затверджено Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Монастирищенського району на 2016-2018 роки.

         Одним із важливих питань є розв’язання проблем енергозабезпечення та енерговикористання, від ефективності яких значною мірою залежить рівень економічного і соціального розвитку суспільства, а в умовах енергетичної кризи і постійного зростання вартості енергоносіїв їх економія стала нагальною потребою. В районі здійснюється виконання Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Монастирищенського району та енергозберігаючих заходів з підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів

         Станом на 01.01.2018 року бюджетними установами та підприємствами житлово-комунального господарства району для скорочення використання енергоносіїв виконано наступні заходи:           

Заклади відділу освіти.

В школах району   проведено поточні ремонти. Проведено роботи з утеплення фасаду, замінено 190 вікон та 21 двері на загальну суму 1034,5 тис.грн.

В Монастирищенській ЗОШ I-III ступенів № 2 встановлено вузол обліку газу, проведено ремонт димового каналу, проведено заміну циркуляційного насосу.

В Шабастівській ЗОШ I-III ступенів проведено заміну 2 твердопаливних котлів та часткове оновлення системи теплопостачання (введено в експлуатацію).

В Летичівській ЗОШ I-III ступенів замінено газовий котел та частково замінено теплопостачальне обладнання (насос, задвижки, встановлено газовий лічильник та модем.

По Цибулівській ЗОШ I-III ступенів замінено 3 газових котли та проведено монтаж вузлів обліку газу засобів вимірювальної техніки. Проведено монтаж циркуляційного насоса та замінено частину системи опалення.

В Халаїдівській ЗОШ I-III ступенів проведена реконструкція котельні, встановлено 2 твердопаливних котли, проведено монтаж системи водо-теплопостачання.

В Івахнянській ЗОШ I-III ступенів проведено монтаж вузлів обліку газу, засобів вимірювальної техніки, встановлено газовий лічильник.

В Леськівській ЗОШ I-III ступенів замінено газовий котел, проведено монтаж вузла обліку газу та засобів вимірювальної техніки.

В Коритнянському НВК I-III ступенів проведено ремонт котла та обладнання.

         В Сатанівській ЗОШ I-III ступенів замінено димохідний рукав.

         В Княжиківській ЗОШ I-III ступенів, в Шарнопільському НВК I-III ступенів та Лукашівському НВК I-III ступенів встановлено засоби вимірювальної техніки у вузлах обліку газу.

         В Княже-Криницькій ЗОШ I-III ступенів встановлено вузол обліку газу.

         В Терлицькому НВК I-III ступенів проведено монтаж димової труби.

Районна лікарня.

       Станом на 01.01.2018 року в центральній районній лікарні проведено заміну 35 вікон та 6 дверей на металопластикові конструкції на загальну суму 156,5 тис.грн. (місцевий бюджет, спонсорські кошти).

       Встановлено нову димову трубу котельні, замінено частину системи водопостачання та водовідведення в ЦРЛ та в інфекційному відділенні.               Проведено поточний ремонт котлів терапевтичного відділення № 2 смт.Цибулів та в Івахнянській амбулаторії.

       В закладах культури проведено поточні ремонти, часткове утеплення фасадів з метою енергозбереження; здійснено заміну 11 вікон та 7 дверей на загальну суму 50,0 тис.грн. (місцевий бюджет).

       Підприємствами житлово-комунального господарства виконані наступні енергозберігаючі заходи:

         КП „Теплокомуненерго” - виготовлено проектну документацію «Реконструкція котельні з установкою котлів на альтернативному паливі загальною потужністю 6 МВт на загальну суму 175,5 тис.грн (кошти підприємства). Замінено тепломережі на попередньо ізольовані труби протяжністю 132 п.м. в двотрубному обчисленні. Встановлено вузли обліку теплової енергії в кількості 9 шт .

         Із 37 будинків, які під’єднані до системи централізованого опалення – 30 будинків фактично оснащені побудинковими приладами обліку теплової енергії, що становить 81% оснащення приладами обліку теплової енергії по кількості житлових будинків та 91% по загальній квадратурі житлової площі.

У 2017 році на заходи з енергозбереження Монастирищенській міській раді виділено субвенцію з державного бюджету в сумі 1,250 млн.грн. з яких у 2017 році замінено 392 вікна та 8 дверей у 15 будинках на загальну суму 1,275 млн.грн.

         В результаті впровадження заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності бюджетними установами та підприємствами житлово-комунального господарства зменшено споживання природного газу на 0,07200 млн.м3/рік.

         Поряд з тим, підприємствам, установам та організаціям району необхідно виконати ще багато роботи в напрямку енергозбереження. Адже реалізація положень Програми дасть можливість скоротити обсяги споживання енергоносіїв, а отже і грошових витрат. Це, в свою чергу, дозволить за рахунок економії коштів, які витрачались на закупівлю енергоресурсів, здійснити оновлення основних фондів та впровадити нові прогресивні енергоефективні технології.

Ви тут: Home Економічний розвиток, житлово-комунальне господарство Про стан виконання Програми енергозбереження