Державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса.                                                                                   

За результатом розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстраці прав, державний реєстратор приймає рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації (пункт 18 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1127 (далі- Порядок).

У разі надходження відповідно до Порядку відомостей з Державного земельного кадастру про відсутність в останньому відомостей про земельну ділянку державний реєстратор за зазначеним у заяві кадастровим номером за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав приймає виключно рішення щодо відмови в державній реєстрації прав.

У разі проведення державної реєстрації права власності на житловий будинок будівлю або споруду одночасно з державною реєстрацією прав на земельну ділянку на якій вони розташовані, а також у разі проведення державної реєстрації речових прав що є похідними від права власності, одночасно з проведенням державної реєстрацї права власності на таке майно державним реєстратором приймається одне рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації.

Рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації заумови вчинення дій та/або процедур, передбачених Порядком під час розгляду заяви приймається державним реєстратором у будь-який час до закінчення строку державної реєстрації прав.

Ви тут: Home Державний реєстратор «До уваги суб'єктів державної реєстрації та нотаріусів»