Садиба Даховських знаходиться в селі Леськове Монастирищенського району. Вона є архітектурно-ландшафтною пам’яткою обласного значення, займає 89 га землі. В її комплекс входить замок, територія с листяним парком на лівому березі річки Конелки і хвойною частиною парку на правому березі, гребля із ставом і “островом кохання”, сад, орні землі.

     Творцями цього дивовижної краси помістя були 4 покоління польських поміщиків Даховських, які володіли Леськовим і навколишніми селами з 1770-х років до 1917 року.

           Перша частина замку збудована у класичному стилі тюдорівська готика) після відміни кріпосного права у 1860-1870 роках. Друга частина замку добудована в кінці XIX ст.у європейському стилі. Архітектурний план розробляв сам власник маєтку - Тадеуш Даховський.

       В радянський час замок і помістя використовувались як будинок відпочинку для працівників Київського цукротресту, а влітку як піонерський табір. У післявоєнний час тут розмістили санаторій для хворих туберкульозом закритого типу. Після протестів селян його передали військовому відомству для лікування офіцерів-відставників з нервово-психічними захворюваннями. В 1970 році тут розмістили майно польового госпіталю. За цей час було збудовано трьохповерхове адміністративне приміщення, в колишній конюшні добудований другий поверх і розміщені квартири, інші приміщення були зайняті під технічні засоби госпіталю. Зали замку перетворили в склади для ліків.

На даний час садиба знаходиться у власності Міністерства Оборони України та руйнується.