Відділ культури

План роботи відділу культури і туризму Монастирищенської райдержадміністрації на 2019 рік

Районний краєзнавчий музей  запрошує усіх поціновувачів народного декоративно-ужиткового мистецтва відвідати  виставку оригінальних картин із соломи  Ірини Шевчук.  Високохудожні роботи майстрині побували вже на виставках у Києві та Вінниці і заслужили високу оцінку відвідувачів.  В доробку Ірини Вікторівни близько 2-х десятків робіт на козацьку  тематику, портрети Т.Г.Шевченка, картини, що можуть слугувати ілюстраціями до українських народних пісень.   

                               

  1. 20.02.16 року відбудеться обласний огляд драматичних колективів у м.Умань. Приймають участь колективи Коритнянського та Сатанівського СБК. 
  2. 26.02.2016 року –  районне свято «Масляна», семінар-практикум для директорів, завідуючих клубів, художніх керівників СБК та бібліотечних працівників. Початок о 12.00 год. Явка всіх  учасників семінару обов`язкова.
  3. 23.03.16 року відбудеться обласний семінар-лабораторія побутового танцю. Участь у семінарі візьмуть участь  колективи Копіюватського та Бачкуринського СБК.

             В музейних установах на громадських засадах протягом навчального року проводилися загальні та тематичні екскурсії,зустрічі із свідками голодомору 1932-1933 року, учасниками бойових дій у Великій Вітчизняній війні, та учасниками АТО.    

       Відзначалися дати в житті району (70-річчя визволення району, 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, 150-річчя від дня народження Митрополита УАПЦ, уродженця монастирищини, В.К. Липківського).      

       По завданню районного осередку   Всеукраїнської спілки краєзнавців завідувачі музеїв на громадських засадах, пошукові групи та краєзнавчі гуртки при музеях продовжили пошукову роботу на тему «Зміни, які відбулися в населеному пункті за часи незалежності України», по встановленню імен невідомих солдатів, які захоронені в братських могилах населених пунктів району.

       Проведений ремонт зали №1 Цибулівського краєзнавчого музею та Івахнянського краєзнавчого музею; продовжується реорганізація Сатанівського краєзнавчого музею.

       Упродовж 2014 року започатковано створення музею на громадських засадах у с. Петрівка, який розмістили в одній з кімнат сільського будинку культури. Ініціатором і оформлювачем експозиції музею став житель села Я. Магдич.

       Цікаві музейні кімнати (столярних інструментів та автентичних рушників смт. Цибулева) створені учителем - ентузіастом Цибулівської ЗОШ Скригуном П.М.                         .

       Експозиції музею поповнюються матеріалами про події Майдану та АТО

Монастирищенський районний краєзнавчий музей знаходиться за адресою:  вул. Щорса, 6,   м. Монастирище Черкаської області

19100, тел. 0-4746-2-22-54

Музей заснований у 1970 році. У 5-и залах було створено 10 експозицій. Загальна кількість пам’яток музейного фонду – 3818. Серед цінних колекцій – вітрина з особистими речами першого українського богатиря Василя Дзюби (уродженця с. Тарнави Монастирищенського району, 1899-1946 рр.); знахідки найдавнішого періоду (зуби мамонта, фрагменти речей, знайдених при розкопках трипільських поселень на території району). В музеї 8 зал з експозиціями: «Далеке минуле краю», «Кріпосне право та буржуазні реформи у 1860-1870-х роках», «Район в роки революцій громадянської війни та в 1920-30-х роках», «Велика Вітчизняна війна», «Район в роки відбудови та подальшого розвитку народного господарства у 1970-1980-х роках», «З історії машинно-тракторних станцій та об’єднання “Райсільгосптехніка», «З історії машинобудівного заводу», «За незалежну Україну». Недавно створені експозиції «З історії землеробських     трипільських поселень», «Дізнайся про голодомор 1932-1933-го років». Діє постійна виставка видань місцевих краєзнавців, письменників та поетів, змінна виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.Оглядові екскурсії розпочинаються у вестибюлі музею, де розміщені карти та символіка району і міста (герби, прапори) та змінна виставка «Події в районі».

читати далі

Ви тут: Home Культура Відділ культури