Заступник начальника Уманської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області Якубенко Владислав Григорович проінформував на засіданні «круглого столу» з платниками єдиного податку, що нормами пп.298.1.2, п.298.1 ст.298 Кодексу для суб’єктів господарювання, зареєстрованих в установленому порядку, встановлено дату визнання суб’єкта господарювання платником єдиного податку. При цьому зазначена дата залежить від майбутньої належності певного платника податку до відповідної групи платників єдиного податку, що визначаються згідно з п.291.4 ст.291 р.ХІV Кодексу.

Так, зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які виявили бажання стати платниками єдиного податку першої або другої груп (згідно з підпунктами 1–2 п. 291.4 ст.291 р.ХІV Кодексу), подавши до органу державної податкової служби за місцем своєї податкової адреси (яка визначається згідно зі ст.45 р.ІІ Кодексу) до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку

А зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які виявили бажання стати платниками єдиного податку третьої групи (згідно з п.п. 3–4 п.291.4 ст.291 р.ХІV Кодексу), подавши до закінчення місяця, в якому відбулася їх державна реєстрація, заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Детальні консультації про сервіси ДФС чи будь-яку іншу детальну інформацію з питань податкового законодавства можна отримати, звернувшись до працівників ЦОПу Христинівського відділення Уманської ОДПІ, за адресою: Черкаська обл., м.Христинівка, вул.Гонти 2, тел.: (04745)23026 або ж ЦОПу Монастирищенського відділення Уманської ОДПІ: Черкаська обл., м.Монастирище, вул.Леніна 103, тел.: (04746)25062.

Ви тут: Home Монастирищенське відділення Христинівської ОДПІ Дата визнання суб’єкта господарювання платником єдиного податку