На днях, голова комісії з реорганізації Христинівської ОДПІ, начальник Головченко Сергій Петрвоич провів засідання круглого столу для власників нерухомості, що здається в найм, щодо особливостей оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду. Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа — резидент, яка отримує доходи  з джерела їх походження в Україні. Відповідно до п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Кодексу.

читати далі

Під час проведення сеансу «гарячої лінії» на тему «Справляння земельного податку», голова комісії з реорганізації Христинівської ОДПІ, начальник Головченко Сергій Петрович надав роз»яснення на численні запитання платників. Ось одне із них: Чи обчислюється земельний податок погодинно при наданні в оренду приміщення на неповний робочий час?

Відповідно до п.п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 та п.п. 265.1.3 п. 265.1 ст. 265 Податкового кодексу України плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків. Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.3 ст. 12 Кодексу). Ставки земельного податку з урахуванням п.п. 12.4.1 п. 12.4 ст. 12 Кодексу встановлюються сільськими, селищними, міськими радами в межах ставок, визначених ст. 274 Кодексу (ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)) та ст. 277 Кодексу (ставка земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено).

читати далі

Голова комісії з реорганізації Христинівської ОДПІ, начальник Головченко Сергій Петрович на прес-конференції для платників єдиного податку першої та другої груп, вкотре звернув їх увагу на те, що підвищення мінімального розміру заробітної плати з 1 травня 2016 року до 1450 гривень не впливає на розмір єдиного податку, оскільки сума єдиного податку за фіксованою ставкою, що підлягає сплаті до бюджету, розраховується від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року, і не підлягає зміні протягом такого року. Вказані платники до кінця року сплачуватимуть єдиний податок, розрахований виходячи із розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня 2016 року, а саме із 1378 гривень.

читати далі

Голова комісії з реорганізації Христинівської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області, начальник Головченко Сергій Петровичу своєму коментарі, звернув увагу щодо відповідальності за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового  збору до  державного бюджету. 

Так, згідно з п. 1.5 п. 16іпідрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, від­повідальними за утримання (нара­хування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначе­ні у ст. 171 цього Кодексу, зокрема особою, відповідальною за нараху­вання, утримання та сплату (пере­рахування) до бюджету збору з до­ходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника подат­ку, а з інших доходів — податковий агент. Відповідно до п. 1.6 п. 16іпідрозділу 10 розділу XX По­даткового кодексу платники збору, зокрема роботодавці та податкові агенти, зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Податкового кодексу.

читати далі

Відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб (далі – ЄДР) – про це проінформував у своєму інтерв’ю голова комісії з реорганізації Христинівської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області, начальник Головченко Сергій Петрович.

«Після надходження до контролюючих органів відомостей з ЄДР про відокремлені підрозділи юридичної особи такі підрозділи підлягають взяттю на облік. Статтею 63 Податкового кодексу України передбачено, що обов’язок платників податків повідомити про всі об’єкти оподаткування відповідні контролюючі органи за основним та неосновним місцем обліку. Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків і зборів. Всі відокремлені підрозділи (балансові, безбалансові тощо) незалежно від обраної системи оподаткування подають повідомлення про свої об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП до контролюючого органу протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу.» - зазначив Сергій Петрович.

Детальні консультації про сервіси ДФС чи будь-яку іншу детальну інформацію з питань податкового законодавства можна отримати, звернувшись до працівників ЦОП Христинівської ОДПІ, за адресою: Черкаська обл., м.Христинівка, вул.Гонти 2, тел.: (04745)23026 або ж ЦОП Христинівської ОДПІ (Монастирищенського відділення): Черкаська обл., м.Монастирище, вул.Леніна 103, тел.: (04746)25062.

«Фахівці Христинівської ОДПІ працюють у напрямку зменшення такого негативного поняття, як «тіньова економіка». Проте, на жаль, є випадки недотримання податкового законодавства, як із сторони роботодавця, так і із сторони працівників.Прикро, але у нелегальних відносинах програють обидві сторони: роботодавець, не сплачуючи податків – порушує податкове законодавство, а працівник  позбавляє себе  соціальних гарантій. Тому, шановні громадяни та платники, звертаюсь до  Вас  щодо працевлаштування на легальній основі! Вам постійно варто пам’ятати, що необхідно укласти письмовий трудовий договір. Саме цей документ гарантує трудовий стаж та соціальні гарантії працівнику, захищає кожну із сторін договору, поєднує права з обов’язками. Якщо ж Вам стали відомі випадки неофіційного оформлення трудових відносин – Ви маєте змогу допомогти, в першу чергу собі – звернувшись до працівників Христинівської ОДПІ, за адресою: Черкаська обл., м.Христинівка, вул.Гонти 2, тел.: (04745)23026 або ж Монастирищенського відділення Христинівської ОДПІ: Черкаська обл., м.Монастирище, вул.Леніна 103, тел.: (04746)25062. Адже вигідний заробіток за один день – втрата можливості бути захищеним у майбутньому!» -   звернувся у своєму інтерв’ю голова комісії з реорганізації Христинівської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області, начальник Головченко Сергій Петрович.

Про умови та порядок допуску посадових осіб фіскальних органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок проінформував на зборах з підприємцями голова комісії з реорганізації Христинівської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області, начальник Головченко Сергій Петрович.

Посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

читати далі

Христинівська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області інформує про те, що з 1 червня 2016 року у зв'язку з його опублікуванням у газеті "Голос України" від 13.05.2016р. № 87 набере чинності Закон України від 12.04.2016р. №1084-VIII "Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів".

Вказаним Законом вносяться зміни до п. 189.3 ст. 189 Податкового кодексу, який встановлює окремий порядок оподаткування платників ПДВ, які провадять підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю).

читати далі

Христинівська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області інформує, що декларація з акцизного податку за квітень 2016 року подається платниками акцизного податку до контролюючих органів за формою,затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14.

Порядок декларування податкових зобов’язань з акцизного податку за березень 2016 року залишається незмінним та використовується для декларування податкових зобов’язань за квітень 2016 року, відповідне роз’яснення зазначене у листі ДФС від 20.04.2016 №14178/7/99-99-19-03-03-17.

читати далі

Христинівська ОДПІ  ГУ ДФС у Черкаській області інформує, що   ДФС України листом від 08.04.2016 р. N7862/6/99-99-19-02-02-15  роз'яснила питання щодо  визнання операції безтоварною. Так, відповідно до ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

читати далі

Вы здесь: Home Монастирищенське відділення Христинівської ОДПІ