Монастирищенське відділення Уманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.

Те, що відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства, а заробітна плата здіснюється "у конвертах", або у розмірах менших за мінімальну заробітну плату, — не є секретом для більшості громадян. Влаштуватися на роботу без укладання трудового договору – на сьогодні можна без проблем. Але, через таку зайнятість, яку практикують в основному підприємці, соціально незахищеними залишаються, в першу чергу, наймані працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду України – це неповний перелік порушень вимог трудового законодавства роботодавцями, які нехтують своїми обов’язками щодо офіційного оформлення своїх робітників. Оплата роботи в надурочний час, у святкові та вихідні дні, взагалі не проводиться. В результаті, перебування робітника в такому статусі негативно впливає на рівень його пенсійного забезпечення в майбутньому та соціальні гарантії сьогодні. 

З 1 січня 2004 року для обчислення розміру пенсії враховується страховий стаж, тобто період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески, в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях, і той місяць (чи місяці), за який внески до Пенсійного фонду не сплачені, не включається до страхового стажу.

Але, на жаль, багато хто з громадян ще не зовсім усвідомлює,  що  кожен має  відповідати за своє майбутнє перед самим собою та платити внески в тому обсязі, що гарантують бажаний розмір пенсії, адже все, що "ховається в кишені" на розмір пенсії ніколи не вплине.

Крім того, несплата внесків не дає можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу і, як наслідок, громадяни мають пенсію, яка не відповідає їх сподіванням. Тому, дуже важливо, щоб всі зрозуміли, що платити внески необхідно, бо це не лише кошти, з яких виплачують пенсії, а головне – соціальний захист кожної людини.

Кожен повинен задати собі запитання: яку пенсію я хочу отримувати в майбутньому? Сьогодні я молодий, здоровий, заробляю, але потім я вийду на пенсію, або захворію, яку я пенсію буду отримувати?!

Лише за умови офіційного працевлаштування, високого рівня заробітної плати, з якої сплачено внески, та достатнього страхового стажу, Ви матимете гідну пенсію.

            Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 травня 2017 року збільшені розміри прожиткового мінімуму для різних категорій населення. Зокрема, для осіб, які втратили працездатність його розмір зріс на 65 гривень та становить 1312 грн.

          У зв'язку із цим органами Пенсійного фонду України здійснено перерахунок пенсій з 01.05.2017,  обчислених відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, а також надбавок, доплат і підвищень до пенсій, розміри яких визначають, виходячи з прожиткового мінімуму.

         На обліку в об'єднаному управлінні  перебуває майже 78,5 тисяч одержувачів пенсій і 68,6 тисячам з нихперераховані пенсії в нових розмірах.

         Не провадився перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів та пенсій що призначені за спецзаконами -  держслужбовцям, особам місцевого самоврядування, науковцям.

         Перерахунок мінімального розміру пенсії проводився тим пенсіонерам, хто має необхідний мінімальний стаж, що передбачено статтею 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” і залежить від дати призначення пенсії.

читати далі

      Останнім часом в засобах масової інформації обговорювалось питання   необхідністі проведення верифікації соціальних виплат на предмет виявлення нецільового використання коштів. Зокрема говорилось, що органи Пенсійного фонду незаконно виплачують пенсії померлим та особам, які виїхали за кордон.

       В рамках проведення верифікації з 13 грудня 2016 року по 13 січня 2017 в Уманському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Черкаської області працювала ревізійна група  управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області. Перевірці підлягали всі пенсійні виплати відділень управління, а саме: в Маньківському, Монастирищенському, Уманському, Христинівському районах та в місті Умань.

    В ході ревізії здійснено верифікацію та моніторинг достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання  пенсій. Проведено звірку з міграційними службами, з юстицією щодо правильності ідентифікаційних кодів, паспортів, щодо правильності закриття пенсійних виплат у зв'язку зі смертю пенсіонерів.

       Жодного випадку неправомірної виплати  пенсії в ході ревізії не виявлено.

       Відсутність порушень під час проведення верифікації є результатом роботи, яку постійно та системно проводить Пенсійний фонд і свідчить, що у системі пенсійного забезпечення існує багаторівнева система контрою за правильністю здійснення пенсійних виплат. Водночас, Пенсійний фонд активно працює над її вдосконаленням.

      Отже можна констатувати, що завдяки злагодженій та кропіткій щоденній роботі спеціалістів Уманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області,  кожна гривня пенсійних коштів була виплачена за призначенням згідно чинного законодавства, що було відзначено в акті проведеної перевірки.

11 травня 2016 року на базі Уманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, відбулася семінар-нарада з питань впровадження централізованої підсистеми «Призначення та виплата пенсій» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України за участю Голови правління Зарудного О. Б. та фахівців Пенсійного фонду України.

У семінар-нараді взяли участь начальник Монастирищенського відділу обслуговування громадян Ірина Стасюк та начальник Монастирищенського відділу з питань призначення. перерахунку та виплати пенсій Галина Чалова.         Основні питання, які розглядалися це – правове регулювання системи централізованого призначення і виплати пенсій. Організація роботи з обслуговування громадян та призначення пенсій з використанням централізованої системи призначення та виплати пенсій.

       Про це зазначила начальник Монастирищенського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Уманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області - Галина Чалова, під час інтерв’ю, яке відбулось сьогодні.
        За словами Галини Чалової, станом на 1квітня 2016 року, на обліку в Монастирищенському відділі з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій, перебуває 10926 одержувачів пенсій. Середній розмір пенсійної виплати складає 1415 грн. 07 коп., що на 110,77 грн. більше ніж на аналогічну дату минулого року.     

читати далі

Ви тут: Home Монастирищенське відділення Уманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України