Новини області

      Сучасне автоматизоване обладнання, мінімум енергозатрат, високі виробничі потужності та, як наслідок, екологічно чистий і якісний продукт. Усе це про нещодавно створений завод із переробки зернових культур ТОВ «МОВЕР МІЛ», що в с. Криві Коліна на Тальнівщині. Учора його урочисто відкрили, продемонструвавши виробничі потужності, які, за словами господарів підприємства, сягають 350 т борошна на добу. Тут виробляють манку та висівки, а також борошно трьох сортів, що реалізують під торговою маркою «Перший млин».

читати далі

      Для утвердження позитивного іміджу професійної освіти, підвищення рівня підготовки робітничих кадрів, в області відкривають навчально-практичні центри галузевих напрямів, розповідає начальник Управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський та додає:

      – Таких на Черкащині функціонує вже 13, зокрема три – енергетичного напряму, шість – будівельного, два – сільськогосподарського, а також дорожньо-будівельний та швейний. Між іншим, торік ми відкрили 8 центрів. У цілому ж вони дають змогу створити умови, максимально наближені до виробничих. Таким чином випускник, закінчивши заклад професійної освіти, отримує справді якісні й необхідні йому знання. А це натомість є запорукою для одержання ним пристойної зарплатні.

читати далі

      Уже цієї весни на Черкащині сільська медицина підніметься на новий рівень - запрацюють амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

На сьогодні уже проведено тендери на будівництво 23 амбулаторій, укладені договори з будівництва на 21-у. Загальна кошторисна вартість усіх проектів становить більше 155 млн грн, медичного обладнання і устаткування буде закуплено на суму понад 12 млн грн. А також для кожного закладу буде придбане авто на загальну вартість понад 11 млн грн.

читати далі

      Черкащина – унікальний історичний край, який цілком справедливо можна вважати “серцем” України. Саме тут зародилася перша і найдавніша в світі Трипільська цивілізація, яка сформувала український духовний світогляд. Черкаська земля, як центр України, стала колискою державотворення, починаючи із княжої доби та осердям формування Київської Русі. Саме тут формувався звитяжний козацький дух нашого народу, тут розташована й перша гетьманська столиця – Чигирин.

      Вона дала світу низку визначних людей – гетьмана України Богдана Хмельницького, який мужньо боронив нашу незалежність, творця першої козацької держави. Тараса Шевченка – пророка, який завершив духовне формування українців, як народу і нації. На теренах нашого краю створювали свої унікальні твори відомий композитор Семен Гулак-Артемовський, байкар Петро Гулак-Артемовський. Тут творив всесвітньовідомий вчений Михайло Максимович. На мальовничих берегах річки Вільшанка, що на Городищині, жили і працювали знамениті підприємці-меценати Симиренки. Створював безсмертні вірші легендарний поет-шістдесятник Василь Симоненко. Могутній Дніпро і наш козацький край надихали на створення шедеврів геніального художника Данила Нарбута. Вже в новітню історію саме наше земля дала країні видатного діяча В’ячеслава Чорновола, який і після смерті залишається незмінним авторитетом у суспільстві.

читати далі

      Каталог експортерів області «Buy from Cherkasy region» розробили у Департаменті регіонального розвитку облдержадміністрації У каталозі зібрано інформацію про продукцію понад 30-ти найбільш активних підприємств, які працюють у таких галузях, як: харчова, хімічна, переробна, машинобудівна, меблева та легка.

      Тут представлено інформацію щодо продукції, яка вироблена в нас у регіоні та пропонується для експорту, повідомляють у Департаменті регіонального розвитку облдержадміністрації. У подальшому каталог буде доповнюватися новими виробниками й поширюватиметься серед міжнародних торговельних компаній та асоціацій.

читати далі

      Ще три парафії на Черкащині ухвалили рішення про приєднання до Православної церкви України, вийшовши з-під юрисдикції московського патріархату.

      У Маньківському районі православні громади сіл Мала Маньківка, Харківка та Тимошівка провели парафіяльні збори, на яких ухвалили рішення про свій вихід з юрисдикції московського патріархату та приєднання до Православної церкви України. 

читати далі

      Нова передвиборча соціологія - за останні місяці найбільше зріс рейтинг у Петра Порошенко. Фонд “Демократичні ініціативи” разом з центром Разумкова оприлюднили свіже опитування.

      За ним станом на грудень Юлію Тимошенко підтримують  понад шістнадцять відсотків українців, чинного президента Петра Порошенка - майже чотирнадцять відсотків. На третьому місці - шоумен Володимир Зеленський із рейтингом у 8.8 відсотків. Майже впритул до нього - Юрій Бойко. Його підтримують 8.4 відсотки українців. По майже 7 відсотків - у Олега Ляшка та Анатолія Гриценка.

      За чотири місяці найбільше зріс рейтинг у Петра Порошенка - з менш ніж восьми відсотків станом на початок вересня до нинішніх майже чотирнадцяти. Тож соціологи прогнозують фінальну битву між двома кандидатами - нинішнім Президентом і лідеркою БЮТ Юлією Тимошенко.

 

Ви тут: Home Новини області