У Черкаському професійному училищі будівельних технологій модернізують майстерні, створюють спеціальні навчально-практичні центри для підготовки кваліфікованих робітників за різними професіями будівельного напрямку. Заклад відвідав сьогодні перший заступник голови ОДА Віталій Коваль спільно з керівником обласного управління освіти Валерієм Данилевським.

      Тут активно проходять ремонтні роботи в проектованих Центрах, де самі ж учні набувають відповідних професійних навиків. Без цього, переконана керівниця закладу Валентина Молоцило, не можливо дати учню необхідну базу. Так, училище тісно співпрацює з приватними підприємствами та компаніями, представники яких не лише забезпечують заклад необхідними для практичних робіт матеріалами, а й залучають учнів до практики на їхніх виробництвах. Тож, про підготовку кваліфікованого робітника та поліпшення матеріально-технічної бази в межах співпраці влади, освітян і підприємців йшлося на зустрічі в навчальному закладі.

– Поступово створюємо новий освітній простір для учнів Черкащини, – сказав Віталій Коваль, –  з відповідним обладнанням та методами навчання, насамперед для того, аби зацікавити. І це надзвичайно важливо – як для учнів, так і самих викладачів. Нині будівельна галузь стрімко розвивається, й відповідно зростає попит на робітничі професії. Відтак у наших пріоритетах – розвиток професійної освіти. З цією метою плануємо спрямувати 28 млн грн з обласного бюджету на заклади профтехосвіти – для створення сучасних лабораторій, зокрема й навчально-практичних центрів, де учні зможуть отримувати навики на модернізованому обладнанні. Наше завдання сьогодні – навчити молодих людей фахових умінь, щоб вони, завершивши навчання  в закладі, йшли не в центри зайнятості, а одразу на робочі місця, і водночас – створити максимально комфортні умови для підприємців, які б мали змогу платити гідну зарплатню нашим працівникам. А в останніх натомість був стимул працювати в Україні, а не за кордоном.

Валентина Молоцило зауважила, що заклад намагається максимально оновлювати навчальну базу, застосовуючи новітні тенденції у сфері будівельних робіт. У цьому допомагають їхні партнери-підприємці. Училище співпрацює з ПП «Кампанія Акватерм- Україна», ДП «ГЕРЦ», ПП «ЗІП»,  ТМ «ТРІОРА»,  ТОВ «Гідросфера МКС», ТОВ «САнтехстиль», ТОВ «КАН» та іншими. А готують тут штукатурів, малярів, лицювальників-плиточників, монтажників гіпсокартонних конструкцій, санітарно-технічних систем і устаткування, електрозварників та ін.

На базі закладу нині працює 2 навчально-практичні центри: «Міжрегіональний навчально-практичний центр сучасних будівельних технологій» та «Навчально-практичний центр сантехнічного обладнання та устаткування з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». На завершальному етапі – створення центрів із підготовки монтажників гіпсокартонних конструкцій та технології монтажу підшивної стелі, малярів, робітників опоряджувальних професій.

Учасники зустрічі говорили про потребу сучасного обладнання професійних закладів, оновлення кваліфікаційних характеристик викладачів, розширення напрямків, стимули до подальшого гідного працевлаштування випускників тощо. Вони також оглянули майстер-класи за участі учнів та викладачів.

Ви тут: Home Новини області Учням – професійне й цікаве навчання, підприємцям – гідні кадри, – Віталій Коваль на зустрічі в професійному училищі