З метою належної організації, забезпечення контролю за дотриманням в закладах з масовим перебуванням людей вимог пожежної та техногенної безпеки та запобіганням пожежам, співробітниками Монастирищенського районного сектору УДСНС України у Черкаській області здійснюються позапланові перевірки вищевказаних закладів відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 643-р від 20.09.2017 року «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» та проведено моніторинг матеріалів попередніх перевірок протипожежного стану та техногенної безпеки закладів надання соціальних та освітніх послуг, охорони здоров’я на території Монастирищенського району. Однак, на основі матеріалів попередніх перевірок, залишаються не виконаними ряд протипожежних заходів, що суттєво впливають на протипожежний стан даних закладів. На даний час співробітниками районного сектору перевірено позапланово 29 об’єктів  із 53 запланованих. Перевірки триватимуть до 15 грудня.

Так, при перевірці протипожежного стану  закладів освіти встановлено, що дані об’єкти не в повній мірі забезпечені  первинними засобами пожежогасіння, хоча слід відмітити що відділом освіти проведено технічне обслуговування всіх наявних вогнегасників ( в кількості 204 штуки), лише в 2 школах здійснено заміри опору ізоляції електромережі це школа №1 та №5, плани евакуації поновили та відкоригували майже в усіх школах.  Не зважаючи на неодноразові вимоги районного сектору, досить проблемним питанням залишається виконання протипожежних заходів капітального характеру. Так, на даний час в таких  закладах, як:  Цибулівська ЗОШ І – ІІІ ст.,  Монастирищенський НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ст. «Ерудит», Сатанівська ЗОШ І-ІІІ ст. системи пожежної автоматики досить застарілі, знаходяться  в несправному стані та потребують ремонту. Взагалі відсутня автоматична пожежна сигналізація в Летичівській ЗОШ, Петрівському  НВК,  Княжиківській ЗОШ, Копіюватському НВК, Коритнянському НВК, Лукашівському НВК, Терлицькому НВК, Шарнопільському НВК, Степівському НВК, Монастирищенській ЗОШ № 5, Монастирищенській школі-інтернат.

В 10-тинавчальних  закладах ( Долинківська ЗОШ, Бачкуринська ЗОШ,  Попудянська ЗОШ, Сарнівський НВК, Шабастівська ЗОШ, Летичівська ЗОШ, Половинецький НВК, Зюбриський НВК, Петрівський НВК, Леськівська ЗОШ) відсутні джерела зовнішнього протипожежного водопостачання.

В 11 навчальних закладах  (Лукашівський НВК, Терлицький НВК, Сатанівська ЗОШ, Цибулівська ЗОШ, Княже-Криницька ЗОШ, Аврамівська ЗОШ, Копіюватський НВК, Княжиківська ЗОШ, Халаїдівська ЗОШ, Коритнянський НВК, Шарнопільський НВК) вони знаходяться в неробочому стані.  В жодній  школі дерев'яні елементи покрівель будівель не оброблені вогнезахисним розчином. Блискавкозахист  будівель  в Зюбриському НВК, Долинській ЗОШ, Леськівській ЗОШ взагалі відсутній. На даний час лише 10 посадових осіб  пройшли  навчання та перевірку знань  з питань пожежної безпеки.

Також на досить повільному рівні залишається виконання протипожежних заходів в дошкільних навчальних закладах, однак дана робота почала покращуватися, зокрема в забезпеченні первинними засобами пожежогасіння.

Вищевказані порушення становлять небезпеку життю і здоров'ю дітей, тому серед першочергових заходів повинні бути заходи, спрямовані на їх усунення.

                                       Заклади охорони здоров’я

При перевірці протипожежного стану  Монастирищенської ЦРЛ встановлено, що даний об’єкт не згідно норм належності забезпечений  первинними засобами пожежогасіння, хоча слід відмітити, що проведено технічне обслуговування всіх наявних вогнегасників.

Основні недоліки по ЦРЛ на які потрібно виділити кошти:

-  не обладнано приміщення лікарні сертифікованою  автоматичною пожежною сигналізацією;

-  не оброблено  вогнезахисним розчином  дерев’яні конструкції  горищних приміщень  будівель лікарні;

-  у приміщенні архівосховища не встановлені сертифіковані в системі УкрСЕПРО  протипожежні двері 2-го типу.

Стан пожежної та техногенної безпеки відділення стаціонарного догляду територіального центра соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Монастирищенського району:

-  не оброблено   вогнезахисним розчином  дерев’яні конструкції  горищного приміщення   територіального центра;

-  не виконано  захист будівлі   територіального центра від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів  відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»;

-  не пройдено посадовими особами   навчання та перевірку знань  з питань пожежної безпеки;

-  приміщення   територіального центра не обладнано  системою протипожежного захисту (СПЗ) з виведенням на пульт цілодобового спостереження відповідно до чинних нормативно-правових актів;

-  будівлю не забезпечено   необхідною кількістю води для здійснення цілей пожежогасіння.

Вы здесь: Home Взаємодія з правоохоронними органами, оборонна, мобілізаційна, режимно-секретна робота та цивільний захист Протипожежний стан освітніх закладів та об’єктів з масовим перебуванням людей розміщених на території Монастирищенського району