Сільське господарство

5 грудня кожного року у світі святкують Всесвітній день ґрунту. Цей день ініціювали учасники Міжнародного конгресу ґрунтознавців у серпні 2002 р. у місті Бангкок (Таїланд). Чому саме 5 грудня? Цього дня у 1883 році (за новим стилем) В.В. Докучаєв захистив свою докторську дисертацію "Русский чернозем".

             Ґрунт – це поверхнева плівка товщиною у півтора-два метри за радіуса земної кулі 6000 кілометрів. Проте, як зазначав В.В. Докучаєв, «ґрунт – це четверте царство природи».

читати далі

Листя не повинні залишатися на території, зібрані в купи – це суперечить санітарним нормам і правилам експлуатації зелених насаджень. Тим більше, листя не повинно спалюватися – це небезпечно з екологічної точки зору, так як всі накопичені токсичні речовини потрапляють у повітря. Спалювання сміття, у тому числі листя, в межах населеного пункту заборонено.

Що виділяється при спалюванні листя? При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря виділяється до 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, а також діоксин і діоксан – одні з найбільш отруйних речовин для людини. Потрапляючи в людський організм, вони пригнічують імунну систему, руйнують гормони і вітаміни, створюють сприятливі умови для утворення злоякісних новоутворень. Їдкий дим від спалювання осіннього листя особливо небезпечний для дітей, у яких чутлива імунна система, літніх людей, які мають серцево-судинні, алергічні захворювання та проблеми дихальних шляхів, особливо астматиків. Оптимальним варіантом для опалого листя на дачі стане його використання для городніх рослин. Таким чином, воно принесе тільки користь.

Доводимо до відома, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.10.2018 № 790-р “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству аграрної політики та продовольства на 2018 рік, та внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 р. № 128” збільшено видатки за програмою 2801030 “Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів ” на 200 млн. гривень.

Дане розпорядження вступить в дію після погодження його з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

На виконання даного розпорядження Мінагрополітики підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України “Про визнання таким, що втратив чинність пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 254”. Проектом постанови передбачається зняття обмеження щодо можливості у 2018 році отримувати компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами лише позичальникам, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. гривень. Прийняття постанови надасть можливість всім суб’єктам господарювання, які відповідають умовам Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300, скористатись програмою здешевлення кредитів.

Суборенда земельної ділянки – це передача земельної ділянки її користувачем (орендарем) іншій особі в користування без зміни її цільового призначення на строк та на умовах, визначених договором оренди.

Тобто орендар за погодженням з орендодавцем може передати орендовану земельну ділянку в користування іншій особі, але тільки за встановленим для неї цільовим призначенням.

         Порядок передачі земельної ділянки в суборенду врегульовано статтею 8 Закону України «Про оренду землі».

Користувач земельної ділянки має право прийняти рішення про передачу її в суборенду у разі, якщо:

-право оренди зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (для договорів оренди, укладених після 01.01.2013) або договір оренди земельної ділянки зареєстровано у встановленому законодавством порядку (територіальними органами земельних ресурсів, до 01.01.2013);

-орендодавець погоджується з передачею земельної ділянки в суборенду (право передавати земельну ділянку визначено договором оренди як право орендаря; орендар надав письмову згоду на передачу земельної ділянки в суборенду; орендодавець не надіслав письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення протягом одного місяця після отримання звернення орендаря з цього приводу).

читати далі

Отримати часткове відшкодування вартості будівництва або реконструкції тваринницьких ферм, комплексів, доїльних залів, підприємств із переробки сільськогосподарської продукції суб’єкти господарювання можуть на безповоротній основі по завершені робіт у поточному році або певного етапу будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (у тому числі водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств з переробки сільгосппродукції (молока, м’яса, побічних продуктів тваринного походження, що належать до ІІ категорії), у т.ч. вартості обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією, у розмірі:

  • для об’єктів вартістю до 500 млн. грн. (без ПДВ) – 30 % вартості;
  • для об’єктів вартістю більше 500 млн. грн. (без ПДВ) – 30 % від 500 млн. грн.;
  • для об’єктів, які створюють 500 і більше робочих місць, незалежно від їх ньої вартості (без ПДВ) – 30 % вартості.

    читати далі

Дочірні категорії

Ви тут: Home Сільське господарство