Весна… Найпрекрасніша пора року.

Пробуджується від сну природа, розплющує очі земля, усе оживає, зеленіє, розквітає.

П’янкі пахощі розносять абрикоси і вишні, милує око ніжно-рожевий цвіт яблуні.

Весна… Чорнобиль…

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, коли всі спали безтурботним сном, о першій годині 23 хвилини над IV реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум’я.

30 років пройшло з тих пір, 30 років смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси, 30 років цвітом скорботи і суму зацвітають Чорнобильські сади.

         У ліквідації аварії брали участь 600 000 людей: пожежники та медики, військовослужбовці та персонал станції – вони виконували свій обов’язок, ризикуючи своїм здоров’ям та життям.Всі ті, хто першими вийшли на лінію вогню, ступили у вируюче полум’я, в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті.

Проходять роки, та біль Чорнобильської катастрофи ніколи не зітреться з людської історії, не згасне у віках.Мабуть в Україні немає жодного населеного пункт,у де б не було меморіалу, пам’ятника чи  знаку, що засвідчує нашу пам'ять проЧорнобильську трагедію. Це своєрідні дзвони, що нагадують нам про людський подвиг.  

       В цей день, з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи,на центральній вулиці міста відбулася хода скорботи. Під прапором держави із траурною стрічкою йшли керівники району, міста, ліквідатори аварії, переселенці, громадськість. Далі біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» на території міського меморіального комплексу «Слава» відбувся мітинг-реквієм за участю голови районної державної адміністрації Олега Недогоди,  голови районної ради Миколи Орендарчука, заступника міського голови Володимира Храновського, районного військового комісара Вадима Саранюка. Слова вдячності від молодого покоління ліквідаторам висловила учениця  ліцею «Ерудит» Анна Шудра.

         Учасники мітингу поклали квіти до пам’ятного знаку, хвилиною мовчання вшанували  пам'ять про земляків, померлих від наслідків отриманих хвороб. В пам'ять про них, за ініціативою громадської організації інвалідів –чорнобильців, встановлено та відкрито пам’ятну плиту.  Вшанували  тих, хто заснув вічним сном, сказавши своє вагоме слово в цій трагедії.

         Урятований світ став  найкращим пам'ятником всім, хто загинув у чорнобильському пеклі.

        Пам'ятаймо про них і ро­бімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин...

Ви тут: Home Укрпошта інформує Щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин...