Днями під керівництвом голови районної державної адміністрації Олега Недогоди за участі заступника голови райдержадміністрації Руслана Терещука, начальника відділу освіти Тетяни Ганжали, завідувача районного методичного кабінету Нелі Залозної, спеціалістів фінансового управління, відділу освіти та методичного кабінету відбулася нарада по питанню впровадження ключової реформи  Міністерства освіти і науки України «Нова українська школа».         

            За новим стандартом почнуть навчатися учні усіх перших класів країни. Головна мета цієї маштабної реформи МОНУ - створення школи, до якої приємно ходити учням,  у якій буде цікаво навчатися, і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

           Неля Залозна коротенько ознайомила присутніх з основними пріоритетами та перевагами реформи.

          Як повідомила методист Наталія Сердлик, наразі в районі активно відбувається процес навчання вчителів початкових класів, які з 1 вересня 2018 року будуть працювати з першокласниками в умовах Нової української школи з використанням нових методик.

         З метою впровадження реформи та забезпечення якісної, сучасної, доступної освіти місцевим бюджетам виділяється субвенція з державного бюджету. Зокрема, для запровадження нових стандартів навчання та організації нового освітнього простору в школах Монастирищенського району районному бюджету передбачено 1 086,254 тис.грн., а саме для придбання комп’ютерного обладнання – 263,718 тис. грн., для придбання сучасних меблів – 361,196 тис. грн., для придбання дидактичних матеріалів -461,340 тис. грн., для придбання персонального комп’ютера (ноутбука) та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування для початкової школи з витратними матеріалами - 157,090 тис. грн., для підготовки тренерів – педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи - 57,0 тис. грн.

       Керівником району повідомлено, що обов’язковою умовою використання вищевказаних коштів є наявність співфінансування з районного бюджету не менше 10 відс. Для району доведено кошти в сумі 159,968 тис. грн. Порадившись, вирішили залучити кошти залишку освітньої субвенції, який склався  станом на 1.01.2018 року.

    Особливі акценти у ході наради були звернуті на вивчення критеріїв, за якими буде здійснюватись розподіл субвенції між загальноосвітніми закладами освіти.

    Голова районної державної адміністрації Олег Недогода звернув увагу присутніх на те, що підхід до розподілу видатків повинен бути справедливим до всіх загальноосвітніх установ.

       Після детального обговорення учасники наради одностайно вирішили при розподілі субвенції користуватися загальнодержавними критеріями (кількість класів, кількість шкіл, у яких є початкова школа, кількість учнів 1-4 класів) з метою запровадження нових стандартів навчання та організації освітнього простору в усіх шкільних закладах району без виключення.

     Результати зустрічі вирішено було оформити протоколом та наказом відділу освіти; матеріали по розподілу субвенції подати на чергову сесію районної ради.

      Плідний конструктивний обмін інформацією, що відбувся в ході проведення наради, сприятиме підвищенню ефективності освітнього процесу в нашому районі.

Ви тут: Home Укрпошта інформує В районі ведеться робота по впровадженню реформи освіти «Нова українська школа»