Івана Купала – одне з найбільш древніх і містичних свят, яке українці відзначають у ніч із 6 на 7 липня. Згідно з давніми традиціями це – свято Сонця, тому найважливіша роль в обрядах відведена силі вогню.

      Монастирищани та гості міста, як і минулі роки, святкували Івана Купала у парку Подоського 6 липня. На затишній галявині, не зважаючи на денну грозу,  зібралося багато  люду – юнаки та дівчата,  літні люди і молоді сім’ї з дітьми.

У центрі купальського свята було встановлено обрядове дерево, довкола якого розгорталися основні ритуальні дії. Дівчата, вбрані у святковий одяг, збирали квіти і зілля та гуртом виплітали віночки, як символ своєї дівоцької цноти. В коси вплітали запашні трави, прикрашали себе квітами. Вінки плетуть із пижма, любистку, сокирок, барвінку, васильків, м'яти, рути, резеди та інших пахучих трав.

Театралізоване дійство, яке відбувалося на сцені, було підготовлено та проведено Монастирищенським міським будинком культури (директор Олена Косогор, художній керівник Наталія Чорнодід). Цікавими були тематичні композиції виконанні учасниками хореографічного колективу «Барвінок» (керівник Марина Кибалюк) та вокальні номери юних учасників художньої самодіяльності МБК. Дух свята підтримувався народними традиціями: прикрашанням Марени, водінням хороводів, пусканням вінків на воду. Учасники традиційного конкурсу віночків отримали солодкі подарунки.

Не обійшлося свято і без Водяного у виконанні Олександра Мисюка, члена колективу «Колорит» (керівник Надія Базиленко Монастирищенського РЦКД). Центром, довкола якого відбувалося дійства, було і купальське вогнище. За повір’ями, вогонь очищує, наділяє здоров'ям і силою.

В цю ніч рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. Лише в Купальську ніч на папороті, серед ночі розцвітала чарівна вогняна квітка щастя. Хто її зірве, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала Квітку щастя. Той щасливець причарує найкращу дівчину, матиме найвищий урожай, не боятиметься лихих сил.

Купальське багаття поступово згасало, а разом з ним і веселе та різнобарвне свято літнього сонцевороту.

 

 

 

 

Ви тут: Home Укрпошта інформує Відзначили свято Івана Купала