25 липня  Президент України Петро Порошенко підписав другий пакет законів «Чужихдітейне буває», який створює економічні передумови для посилення захисту права дитини на належне утримання. Зокрема, законом передбачені особливості впливу на боржників, котрі мають заборгованість зі сплати аліментів для утримання дітей з інвалідністю та дітей, які мають певні важкі захворювання, враховуючи, що невчасна сплата аліментів має особливо негативні наслідки для дітей

      До служби у справах дітей райдержадміністрації все частіше звертаються батьки-платники аліментів, щодо здійснення перевірок  цільового використання аліментів.  


    Здійснення контролю   органу опіки та піклування за  цільовим використанням аліментів, здійснюється відповідно до ст. 186 Сімейного кодексу України  за заявою платника аліментів або за власною ініціативою  органу опіки та піклування . У  разі нецільового використання аліментів  платник має право звернутися до суду з позовом про  зменшення розміру аліментів  або про внесення  частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

Остаточне рішення  щодо цільового  або нецільового витрачання аліментів  приймається виключно  судом, тому основна роль органу опіки та піклування  при здійсненні  контролю за цільовим використанням  аліментів  полягає у поданні  до суду письмового висновку  щодо розв’язання спору .

Контроль за цільовим використанням коштів необхідний, особливо у випадку коли розмір коштів, які надаються на утримання дитини значний. Здійснюється  контроль також за  витрачанням додаткових коштів, які надаються одним з батьків у зв’язку із особливими обставинами ( розвитком здібностей дитини. її хворобою, тощо ). 

 Висновок органу опіки та піклування приймається  на підставі відомостей одержаних  в результаті обстеження умов проживання дитини,  бесіди з дитиною,  інформацій закладів освіти , охорони здоров’я, або соціального забезпечення , у яких дитина отримує  відповідні послуги, щодо: стану здоров’я дитини( наприклад, спричиненого наявністю або відсутністю належного харчування, або забезпечення її необхідними медикаментами , у разі потреби), наявності необхідного для навчання та виховання приладдя, одягу відповідно до віку та сезону, тощо; а також  довідок  ЖЕКів щодо стану оплати житлово-комунальних послуг за місцем проживання дитини.

Іншими словами орган опіки та піклування може зробити  відповідний висновок  виключно виходячи із дослідження забезпечення  основних  потреб дитини.

Зауважуємо, що непоодинокими є випадки зловживання правом, передбаченим нормою ст.186 СкУ з боку платника аліментів, з метою створення незручностей  для іншого з батьків, з ким проживає дитина. Таким батькам варто враховувати  наявність реальних підстав , які спричиняють здійснення відповідних перевірок. 

Ви тут: Home Новини району Українські діти матимуть щасливе дитинство!