На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017р. №177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», 10 жовтня в читальній залі Монастирищенської центральної районної бібліотеки  відбувся семінар: «Впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек».

           Відкрила семінар завідуюча організаційно-методичним відділом Людмила Пір’ян.  Вона привітала усіх присутніх, оголосила програму семінару та проінформувала бібліотекарів про перехід бібліотек на систематизацію документів за Універсальною десятковою класифікацією, сучасний стан УДК в Україні, про історію створення УДК. Бібліотекар комплектування та обробки літератури  центральної районної бібліотеки Наталя Грицай  розповіла про основи систематизації документів за таблицями УДК, методику індексування за УДК, провела практичні заняття з сільськими бібліотекарями, бібліограф Галина Тимошенко  надала сільським бібліотечним працівникам консультації, методичні і практичні поради з різних питань впровадження в роботу бібліотек універсальної десяткової класифікації (УДК) замість бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК), відповіла на запитання бібліотекарів. Бібліотекар районної бібліотеки Надія Павлюк продемонструвала всім присутнім слайд-перегляд  «Від ББК до УДК: необхідність змін». Бібліотекар Лариса Мішечко надала сільським бібліотекарям методичні консультації по списанню зношеної та застарілої літератури. Відбулося обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

      Районний   семінар бібліотечних працівників сприяв підвищенню професійного рівня фахівців у галузі бібліотечної справи та покращення якості процесу систематизації.

Ви тут: Home Укрпошта інформує Семінар працівників бібліотек району