Ініційована українською владою кампанія з підписання декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу (ПМД) – документа, що підтверджує волевиявлення пацієнта (його законного представника) з лікарями загальної практики, педіатрами та терапевтами розпочалася ще навесні.

Станом на 30 жовтня декларації з сімейним лікарем уклали 18521 тис. жителів, що становить майже 50% від усіх жителів району. Пацієнти, які до 1 січня 2019 року не підписали декларацію з лікарем, мають право на надання безоплатної первинної медичної допомоги лише при невідкладних станах. Монастирищан запрошують не зволікати з обранням свого лікаря з надання ПМД та підписанням декларацій. Оскільки, лише за цих умов та порядку залежить можливість отримання пацієнтом безоплатних медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій, встановлених державою.Все що потрібно для укладення декларації – паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон.

Довідка. 

      Головними обов’язками лікаря первинної допомоги є динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, надання невідкладної медичної допомоги при гострих станах і раптових погіршеннях, які не потребують екстреної спеціалізованої допомоги.

      Також, він вестиме пацієнтів із хронічними захворюваннями, неускладнену вагітність, проводитиме профілактичні втручання, в т. ч. вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень.

      Крім обстеження, профілактики і лікування найпоширеніших хвороб і травм, лікар буде виписувати рецепти на ліки, видавати медичні довідки та лікарняні листки.

      У межах медичних послуг з надання ПМД, проводяться такі лабораторні та інструментальні діагностичні дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; глюкоза крові; загальний холестерин; вимірювання артеріального тиску; електрокардіограма; вимірювання ваги, зросту, окружності талії; швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

      У разі необхідності лікар первинної медичної допомоги скеровуватиме пацієнта до вузьких спеціалістів, фахівців вторинної чи третинної допомоги.

Ви тут: Home Новини району На Монастирищині декларації з лікарями підписали вже майже 50% мешканців