31 листопада, відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації під головуванням голови райдержадміністрації Олега Недогоди за участі селищного, сільських голів, начальників управлінь, відділів райдержадміністрації, директорів ЗЗСО району, засобів масової інформації.

      Розглядалися питання:про підсумки виконання бюджету району за  9 місяців 2018 року та завдання з його виконання за  2018 рік; про підсумки економічного і соціального розвитку району за 9 місяців 2018 року; про стан розвитку галузі освіти району в 2018 році та перспективи роботи на 2019 рік; про стан харчування в навчальних закладах освіти району.

Про підсумки виконання бюджету району за 9 місяців 2018 року та завдання з його виконання за  2018 рік доповідав Олег Кошовий, т.в.о. начальника фінансового управління райдержадміністрації. Він детально проаналізував виконання доходної та видаткової  частини бюджету району в розрізі місцевих рад  та надходжень за 9 місяців 2018 року.    Так  досягнуто приросту  в порівнянні із аналогічним періодом минулого року на 14,4 відсотки, або на  8 946,9 тис.грн.  Забезпечили виконання завдання по доходах за 9 місяців 2018 року всі органи місцевого самоврядування.  Але приросту надходжень до середньорайонного рівня не досягнули 14 місцевих рад. З них по 8  сільських радах зменшено надходження в порівнянні з відповідним періодом минулого року (Івахнянська с/р- 68,3 відс., Бачкуринська с/р- 74,4 відс., Шабастівська с/р- 86,4 відс.,Зюбриська с/р-87,3 відс. , Долинківська с/р, Коритнянська с/р, Леськівська с/р та Халаїдівська с/р- більше 90 відс.) Станом на сьогоднішній день  уже забезпечили виконання плану 2018 року 8 місцевих рад.Також було звернено увагу на виконання запланованих показників по основних бюджетоутворюючих  податках –ПДФО та платі за землю. Доповідач наголосив,що в ІV кварталі  2018 року заплановано 33 968,7тис.грн. доходів загального фонду, або 33,5 відс. до  річного плану (101 459,0 тис.грн.), очікується виконання плану у повному обсязі.  

Юрій Баранюк, начальник відділу економічного розвитку та житлово – комунального господарства райдержадміністрації, інформуючи  про підсумки економічного і соціального розвитку району за 9 місяців 2018 року,відзначив,що протягом січня-вересня 2018 року, за інформацією підприємств, вироблено промислової продукції на 262,4 млн.грн., що менше на 9,3 % проти відповідного періоду минулого року.

Ріст промислового виробництва, до відповідного періоду минулого року, відбувся на: ТОВ  «Консервний завод. Цибулів», ПАТ «Монфарм», ПАТ «Монастирищенський машинобудівний завод».

Зменшили  виробництво у порівнянні з відповідним періодом минулого року: ТОВ «Сфера-Плюс», ТОВ МВВФ «Енергетик», КВПП «Мрія». Виробництво продукції у поточному році не здійснювали: ТОВ «Монмас»,  ПП «Тандем», Хлібокомбінат Монастирищенського РайСТ.

За 7 місяців 2018 року обсяг реалізованої промислової продукції у районі склав 217,7 млн. грн., що менше на 13,7 % проти відповідного періоду минулого року. У розрахунку на одну особу населення реалізовано продукції на суму 6119,4 грн.

В сільськогосподарському комплексі  ще залишається значний об’єм незавершених робіт, які необхідно виконати найближчим  часом.

За січень-червень 2018 року освоєно 58,125 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 9,2 % менше  до відповідного періоду минулого року. На кожного мешканця району припаде 1622,9 грн. капітальних інвестицій.

У січні-червні 2018 року обсяг експорту товарів становив 1001,1 тис. дол. США та у порівнянні з  2017 роком зменшився на 54,2%, обсяг імпорту становив 1411,0 тис. дол. США та зменшився у порівнянні з відповідним періодом 2017 року на 26,5 %.

Введено в експлуатацію два водогони: в с.Шабастівка протяжністю 12,56 км на загальну  суму 2395 тис.грн.  та в с.Бачкурине протяжністю  3,048 км на загальну  суму 613,111 тис.грн..

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення,  вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах по Монастирищенському району здійснено поточний середній ремонт автомобільної дороги О241211  Леськове –Теолин   на суму 2073,4тис.грн., вулиці Центральна с. Аврамівка (1681,7тис.грн.), Грушевського  с. Летичівка (1120,5тис.грн.), вулиці Соборна (3159,0тис.грн.), Гагаріна (1394,3тис.грн.), Дружби (566,1тис.грн.),Тутаївська (1400,2тис.грн.) м. Монастирище.

Середньомісячна заробітна плата за січень-червень 2018 року становить 5853,0 грн., яка збільшилась у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 8,7 % (по області 7487,0 грн.).

Пенсійні видатки за 9 місяців 2018 року в сумі 187 528,9 тис. грн. 10 616 пенсіонерам району профінансовано своєчасно та в повному обсязі. Самозабезпеченість власними коштами по Монастирищенському району  становить 27,6 %.

В обговорені питання взяли участь Ірина Стасюк, начальник Монастирищенського відділення    Головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області, Віктор Горинь, завідувач відділенням поштового зв’язку Монастирище 1 Центрального поштового зв’язку №8 Черкаської дирекції ПАТ «Укрпошта».

Про стан розвитку галузі освіти району в 2018 році та перспективи роботи на 2019 рік доповідала Тетяна Ганжала, начальник відділу освіти райдержадміністрації. Так відділом освіти районної державної адміністрації проведено детальний аналіз: мережі діючих навчальних закладів району; стану будівель навчальних закладів; наявності необхідних приміщень; розташування навчальних закладів відносно місць проживання учнів; вартості утримання одного учня (вихованця) в навчальних закладах району; потреби у створенні навчально-виховних комплексів, освітніх округів; можливостей транспортної системи, демографічної ситуації з прогнозуванням дитячого контингенту на наступні п’ять років; рівня попиту населення на освітні послуги; рівня забезпеченості педагогічними та науково-педагогічними кадрами, іншими спеціалістами; відповідності оснащення навчальних закладів сучасним вимогам; інформації про результативність і ефективність діяльності навчальних закладів; можливостей концентрації та ефективного використання матеріально-технічних, кадрових, фінансових ресурсів регіону для урізноманітнення форм організації навчання і виховання, підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

Аналіз освітньої діяльності району спонукає обговорити та прийняти рішення про доцільність функціонування окремих ступенів навчальних закладів, якістю надання у них освітніх послуг учням.

Тетяна Ганжала доповідала і про стан харчування в навчальних закладах освіти району .В поточному  навчальному  році  у 23 закладах загальної середньої освіти  Монастирищенського району   гарячим  харчуванням  охоплено 2818 учнів,  що  становить  90,1 %  від  загальної  кількості  школярів.  З  них  1262 (100%)  учня  1-4  класів; 1335 (90 %) -  5 – 9 класів;  221 (58%)  - 10 – 11  класів,  352(100%)  - дітей  з  малозабезпечених  сімей,    66 (100%) дітей-сиріт, 106 (100%)  учнів батьки яких демобілізовані з зони АТО або перебувають в районах проведення АТО. Учні  1-4  класів харчуються  безкоштовно. Інші діти  в міських та сільських школах сплачують за обід в середньому 9,60 грн. Для якісного контролю та спрощення оплати за шкільні обіди  в закладах загальної середньої освіти району введено талонну систему харчування.

Велика увага в закладах загальної середньої освіти приділяється якості продуктів, які закуповуються. На поставки продуктів харчування  до  шкільних  їдалень  заключені договори  з приватними підприємцями та підприємствами різних форм власності. Всі  продукти  харчування,  придбання  яких  проводиться  на  тендерній  основі,  мають  відповідні  сертифікати  якості і доставляються до закладів закладах загальної середньої освіти загальної середньої освіти спеціально виділеним автотранспортом. Хочеться подякувати батькам, які  надали спонсорську допомогу  у заготівлі картоплі та інших овочів, що здешевило вартість шкільних обідів.

Для дотримання всіх гігієнічних та технологічних стандартів приготування страв  школи забезпечені холодною та гарячою проточною водою, холодильним та спеціалізованим  обладнанням. Їдальні обслуговують висококваліфіковані працівники, які готують  страви смачні і поживні. За результатами роботи  в 2017-2018 навчальному році виконання норм харчування в закладах загальної середньої освіти району становило  95 %.

Після обговорення питань порядку денного прийняті відповідні рішення.

Ви тут: Home Новини району Проведено засідання колегії районної державної адміністрації