13 січня ми святкуємо свято Маланки, а 14 січня свято Василя. У народі ці свята об’єдналися, і тепер або свято Маланки, або старий Новий рік.

      «Щедрий вечір, Добрий вечір, Людям на здоров’я!» - так починалися щедрівки. Саме щедрівки у передноворічну ніч співали діти під вікнами сусідів, коли йшли щедрувати або маланкувати. А ось зранку 14 січня хлопчики (бо тільки вони мали на це право) ходили по хатах і «посівали».

      «На щастя, на здоров’я, на Новий рік» - саме так вітали хазяїв з Новим роком, і розкидаючи зерно, бажали доброго врожаю, здоров’я та удачі.

      Сьогодні до районної дитячої бібліотеки завітали учні 4-Б класу ліцею «Ерудит» (вчитель Андрущак Олена). Першими зайшли хлопчики, примовляючи: - «Сійся, родися, жито, пшениця!». Віншування підхопили дівчатка чудовими щедрівками, вітаючи бібліотекарів. Навзаєм діти послухали цікаву інформацію про традиції святкування Маланки та Василя. Панувала святкова атмосфера, всім було весело та цікаво. Продовжилось святкування у новорічній фото-зоні бібліотеки. Діти фотографувалися, ласували солодощами, а бібліотекарі отримали гарний настрій і символічні подарунки у вигляді золотих    шоколадних монеток.

Дякуємо за співпрацю!

Ви тут: Home Укрпошта інформує Сійся, родися, жито, пшениця!