Хлібороби Монастирищини  активно продовжують комплекс весняних польових робіт 2019 року. Перш за все була зроблена  весняна ревізія стану озимих культур. Всі озимі культури на площі 12858 га добре перезимували  і  знаходяться  в доброму та задовільному стані. На площах озимих зернових культур та ріпаку проведене  ранньовесняне підживлення  мінеральними добривами.  В частині сільгосппідприємств  до підживлення озимих  приступили вдруге.

        З метою забезпечення організаційно-технологічних заходів проведення комплексу весняно-польових робіт у 2019 році відділом  агропромислового розвитку райдержадміністрації розроблено «Робочий план проведення  весняно-польових робіт в  сільгосппідприємствах  району  на  2019 рік» та намічено ряд організаційних заходів, направлених на його виконання.

         В сільгосппідприємствах прогнозується посів ярих культур на площі 27430 га, в тому числі ранніх зернових культур на площі 2140 га, цукрових буряків - 80, соняшника - 8500 га, сої – 3477 га, кукурудзи на зерно – 12559 гектарів та провести посів інших сільськогосподарських культур на площі  674,0  гектарів. 

          Для організованого і якісного проведення робіт в користуванні сільгосптоваровиробників  налічується 385 тракторів, в тому числі 58 іноземного виробництва та інша високопродуктивна сільськогосподарська  техніка.  Наявні  технічні  засоби  та  матеріальні  ресурси дають  реальні підстави вчасно провести весняні польові роботи.

            Всі роботи йдуть планово та за календарними строками. Станом на 10.04.2019 завершено посів  ярого ячменю  та  гороху, розпочато посів соняшника та інших культур, розпочато роботи з хімічного захисту посівів.

        Для  виконання  намічених  заходів буде витрачено  288,0  млн. гривень  власних коштів. Кредитні кошти залучатися не будуть.        

       На високому агротехнічному рівні  посів ярих культур та догляд за посівами ведуть хлібороби ТОВ ПрАТ «Поділля Агропродукт», СФГ «Обрій», СФГ «Юлія», ФГ «Ладіс», ПП «ЛюВайС», ТОВ «ЛатАгроІнвест», ФГ «Гора-2006» та ряді інших господарств  де вже завершили посів ранніх зернових, розпочали посів соняшника, проводять роботи з хімічного  захисту  посівів.

           Наявні  технічні  засоби  та  матеріальні  ресурси дають  реальні підстави в оптимальні строки провести посів ярих культур та догляд за посівами.

Ви тут: Home Новини району Аграрна весна Монастирищини