8 травня пізньої пори доби на центральному майдані Героїв Небесної Сотні   монастирищани долучилися до акції «Пам’ятаємо – Перемагаємо», вшанували пам'ять жертв Другої світової війни.

      Саме 74 роки тому о 23:01 годині відбулося підписання акту капітуляції нацистської Німеччини перед країнами антигітлерівської коаліції і в Європі настала перша хвилина вистражданого миру.

Цей день важливий не лише тому, що дає людству можливість озирнутися і згадати про колосальні жертви й втрати. Спогади спонукають нас ще і ще раз замислитися над причинами воєн і зробити належні висновки.

Дитячий ансамбль, (керівник Оксана Кудин), зворушливою піснею  «Нам потрібне мирне небо», яка пробирала до сліз,  закликали мир та благали дорослих припинити війну, яка сьогодні забирає життя синів України.

Нагадаємо, Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом. Трагедія українського народу в роки Другої світової полягала у тому, що на початку війни він був розділений між двома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси. Під час смертоносної боротьби між двома імперіями, які до 1939 року були союзниками, загинуло від 8 до 10 мільйонів українців.

На знак солідарності з усім світом жити без війн, кровопролиття та людських смертей, в пам'ять про тих, хто загинув в результаті війни відбулася хвилина мовчанняа в нічне небо випустили символічні кульки-ліхтарики. Акція відбулась за ініціативи Монастирищенської райдержадміністрації.

 

 

 

Ви тут: Home Новини району Перша хвилина миру, яка запанувала рівно 74 роки тому, розпочалася тишею