Частиною 2 статті 28 Закону України « Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» визначено підстави для відмови у державній реєстрації фізичної особи – підприємця. Такими підставами є :

1)      документи подано особою, яка не має на це повноважень;

2)      у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії;

3)      не усунуто для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;

4)      наявні обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю, встановлені законом;

5)      наявність в Єдиному державному реєстрі запису, що фізична особа вже зареєстрована як фізична особа – підприємець.

  Повідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації повинно містити посилання на конкретну норму ( пункт, статтю ) законодавства і зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, також повинно бути зазначено, який саме пункт чи стаття поданого заявником документа ( статуту, протоколу тощо ) не відповідає нормам законодавства.

  Відмова у державній реєстрації з підстав, не передбачених цією статтею, не допускається.

  Відмова у державній реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

  Повідомлення про відмову у державній реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови та рішення суб’єкта державної реєстрації про відмову у державній реєстрації розміщуються на порталі електронних сервісів у день відмови у державній реєстрації.

  У разі відмови у державній реєстрації документи, подані для державної реєстрації ( крім документа про сплату адміністративного збору ), повертаються  ( видаються, надсилаються поштовим відправленням ) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від заявника заяви про їх повернення.

  Після усунення причин, що були підставою для відмови у державній реєстрації,заявник може повторно подати документи для державної реєстрації.

Ви тут: Home Управління юстиції інформує Підстави для відмови у державній реєстрації фізичної особи – підприємця