Відділ Держземагентства у Монастирищенському районі відповідно до повноважень, прописаних у Положенні про відділ, здійснює облік земель, а саме – відомості про їх кількісну та якісну характеристику. Данні про земельні ділянки формуються на основі технічної документації із землеустрою та вносяться до Національної кадастрової системи України, яка була створена 1 січня 2013 року з вступом в силу Закону «Про державний земельний кадастр». Держземагентством України перед своїми територіальними органами поставлено завдання максимального наповнення Національної кадастрової системи до кінця 2015 року, адже, нагадаю, з 2016 року закінчується мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення і Публічна Кадастрова карта, яку кожен може переглянути в он-лайні, буде чи не єдиним носієм інформації для теперішніх та потенційних землевласників та користувачів. На сьогоднішній день силами реєстраторів відділу за постійної допомоги Центру ДЗК данний інтернет-ресурс по нашому районі заповнено на 70%(зареєстровано 8356 ділянок). Надання витягів з НКС громадянам та юридичним особам надається виключно через ЦНАП.

В районі продовжується робота з проведення повторної нормативної грошової оцінки земель в межах населених пунктів. Так Черкаським інститутом землеустрою в цьому році розроблена технічна документація з нормативної грошової оцінки по 2-х сільським радах. Не можуть чи то не бажають знайти кошти на проведення цих робіт Цибулівська селищна, Княже-Криницька, Шарнопільська,Теолинська, Княжиківська сільські ради, які мабудь не розуміють важливість цього питання, так як остання оцінка, що проводилась 7 років тому у кілька разів занижена від теперішньої, а звідси формується чи не основний дохід до бюджету в вигляді податку за землю та орендної плати. Бачкуринська сільська рада на проведення оцінки скористалась коштами від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, сплачених на рахунок казначейства місцевим цегельним заводом.

Відповідно до ст.134 Земельного Кодексу України право оренди вільних земельних ділянок надається виключно через аукціони. Відповідно до порядку відділом на сайті Держземагентства України розміщено оголошення про продаж права оренди 14 земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу 247,9 га. На даний час Центром ДЗК розпочата робота по складанню проектів землеустрою та нормативної грошової оцінки на данні земельні ділянки, після затвердження яких організація, яка виграє конкурс на право проведення торгів проведе відкритий аукціон, результати якого можна також буде побачити в відеозапису на сайті Держземагентства. Такі аукціони вже відбулись по Долинківській, Сатанівській сільських та Монастирищенській міській радах.

Також одним з пріоритетних завдань, поставлених перед нами, є всебічне сприяння у наданні земельних ділянок воїнам, які приймають участь в Антитерористичній операції та членам їх сімей. Так відділом ДЗК  розроблено та перебуває в роботі 44 проектів землеустрою по 14сільських радах, що є одним із найвищих показників в області. Вартість цих робіт в 3-4 рази  нижча за аналогічні ніж усім іншим громадянам. Проблемним залишається виділення землі воїнам АТО на території Цибулівської селищної ради через відсутність компромісу між громадянами - користувачами городів, під прикриттям яких користуються землею мілкі фермери,  та селищною радою.

Ставлю до відома, що Відділ Держземагентства у Монастирищенському районі перебуває в стані реорганізації в структурі Державної служби України з питань геодезії картографії та кадастру.

Заступник начальника                                      Є.А. Дзірун