Доступ до публічної інформації

Про надходження запитів на публічну інформацію

 

   Правове забезпечення права на доступ до публічної інформації є однією з найважливіших гарантій становлення будь-якого демократичного суспільства.

9 травня 2011 року в Україні набрав чинності Закон України "Про доступ до публічної інформації", створений передумовою нової співпраці влади з громадянином, заснованої на взаємній довірі. Право на доступ до публічної інформації є конституційним правом людини, передбаченим і гарантованим статтею 34 Конституції України.
  Доступ до публічної інформації в Монастирищенській райдержадміністрації організовує відділ з питань регіональної та інформаційної політики, зв'язків із засобами масової інформації апарату райдержадміністрації, номер телефону (04746) 2-57-21, адреса  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


  Для подання запиту до органу виконавчої влади у письмовому вигляді, слід зазначити: - прізвище, ім’я, по батькові, поштову адресу, адресу електронної пошти, номер телефону запитувача;

  • вид, назва, реквізити, зміст документа, що запитується;
  • загальний опис інформації, що запитується;
  • вказати вид подачі відповіді на запит (поштою, факсом, електронною поштою);
  • дата запиту, підпис.

У разі відсутності певних реквізитів, надсилається відмова у задоволенні запиту на підставі ч.1 ст. 22 Закону.
Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених Законом.
       Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя. Тобто, якщо інформація є конфіденційною,таємною чи службовою, то запитувачу направляється відмова у отриманні інформації.

Закон України “Про доступ до публічної інформації “

Указ Президента України “Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації”

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 583 Питання виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації” в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади

Розпорядження обласної державної адміністрації від 18 липня 2011 року №230 ”Про забезпечення доступу до публічної інформації в облдержадміністрації ”

читати далі

Ви тут: Home Для громадськості Доступ до публічної інформації