16 вересня 2018 року, у світі відзначають Міжнародний день охорони озонового шару або International Dayforthe Preservation of the Ozone Layer. Цей день проводиться під егідою ООН.

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару (Резолюція 49/114). Цей захід відзначається в ознаменування підписання в 1987 році Монреальського протоколу по речовинах, що руйнують озоновий шар.

Всім країнам рекомендуються присвятити цей День пропаганді діяльності, відповідно до завдань Монреальського Протоколу та поправок до нього. Монреальський протокол показав свою ефективність в досягненні цілей щодо поетапного відмови від використання озоноруйнуючих речовин. Результатом цих дій стало зниження рівня озоноруйнуючих речовин в атмосфері, завдяки чому можливе відновлення озонового шару в найближчі десятиліття. Тим не менш, залишаються завдання, які ще не виконані.

Поетапну відмову від регульованого використання озоноруйнівних речовин і витікаючі з нього скорочення такого використання сприяють не тільки охороні озонового шару в інтересах нинішнього і прийдешніх поколінь, а й вносять істотний внесок у здійснення в глобальних масштабах зусиль щодо рішення проблеми зміни клімату; таким чином, завдяки Монреальському протоколу забезпечується захист здоров'я людини і екосистем в результаті скорочення впливу на Землю шкідливого ультрафіолетового опромінення.

Озоновий шар є вразливим шаром газу, який захищає Землю від шкідливого спектру сонячних променів і сприяє збереженню життя на планеті.

Ви тут: Home Сільське господарство 16 вересня - Міжнародний день охорони озонового шару