З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, яким 2017-й проголошено Роком Української революції.

     У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття.

       Початок революції пов’язаний зі створенням Української Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським 17 березня 1917 року. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки. В ході революції український народ уперше в ХХ столітті створив суверенну національну державу з усіма належними ознаками: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Вперше після століть бездержавності відбулося об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українців.

      Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років. Здобутки революції та причини її поразки мають стати важливим уроком для сучасної України.

      До цієї визначної події в районній бібліотеці оформлено виставку – досьє: «На скрижалях долі», де підібрані документи, які висвітлюють період історії України 1917-1921рр. Виставка викликає жвавий інтерес як в дорослого  користувача, так і в молоді. Районною бібліотекою розроблено план заходів, які будуть приурочені цим історичним подіям.

Ви тут: Home Новини району До 100-річчя Української революції 1917-1921рр.