17 березня голова райдержадміністрації Олег  Недогода взяв участь у  засіданні Центру допомоги учасникам антитерористичної операції. Були запрошені учасники АТО, представники засобів масової інформації.

      На засіданні розглянуто питання про військову службу за контрактом у Збройних Силах України, про соціальний захист учасників АТО, про медичне забезпечення учасників АТО, про працевлаштування учасників АТО, про співпрацю та координацію роботи по земельним питанням,  про Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції.

                 Військовий комісар Сергій Дмитренко інформував, що на території району районним військовим комісаріатом мобілізовано всього 355 осіб, демобілізовано – 341, з них учасників УБД – 275, поранених -16, 12 осіб – мають захворювання пов’язане із захистом Батьківщини, 12- оформили групи інвалідності. Районним військовим комісаріатом направлено на санаторно-курортне лікуванням 1 особу. Комісар ознайомив всіх присутніх на який термін можна підписати контракт, із соціальними гарантіями длявійськовослужбовців за контрактом.

 Петро Орендарчук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації поінформував, що станом на 17.03.2017 в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 230 учасників бойових дій з числа учасників АТО, 230 осіб користуються 75% знижкою на оплату житлово-комунальних послуг. При потребі виплачуються кошти для  придбання твердого палива та скрапленого газу. 12 учасникам УБД, які мають групу інвалідності, встановлено статус інваліда війни УБД (3 особи – ІІ гр., 9 - ІІІ гр.), всі користуються знижкою 100% на оплату житлово-комунальних послуг. Реалізували своє право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням в 2016 році - 16 осіб (Трускавець «Карпатські зорі»; м. Черкаси «Мошногір’я»; Одеська обл. « Орізонт»), в 2017 – путівки не надавалися, в зв’язку з відсутністю фінансування. Управлінням соціального захисту населення в 2016 році направлено до Монастирищенського районного спортивно-технічного клубу товариства сприяння оборони України  по спеціальності «водій автотранспортних засобів» 23 особи.

Наталія Мороз, головний лікар центральної районної лікарні, поінформувала, що станом на 17.03.2017  медогляду  підлягає  280  демобілізованих учасників АТО, із них 13 інвалідів війни та 275 учасників бойових дій. З 23.05.2016  по 23.06.2016  в ЛПЗ  району проведений місячник «Дні здоров’я» для учасників антитерористичної операції, додатково запрошено  демобілізованих  на медогляд. Медичний  огляд  станом на 20.12.2016  пройшли  212 учасників бойових дій  - учасників АТО. Відповідно пунктів  і вимог реєстру ветеранів війни  про надання медичної допомоги  всі необхідні  показники  відображені  в реєстрі. Амбулаторне обстеження  і лікування пройшли 220 осіб демобілізованих  і учасників бойових дій, стаціонарне  лікування - 111 осіб  в стаціонарах ЦРЛ . З початку року в умовах обласного госпіталю для інвалідів війни пройшли лікування -  25 учасників АТО, в інших лікувальних закладах-47.    Протягом 2016 року на медичне  забезпечення учасників АТО, УБД  використано 19092 грн  14 коп. Зубопротезовано 18 осіб на суму 5381 грн 15 коп,  23 особи сановано. В стаціонарах  ЦРЛ наявні  5 палат  для учасників АТО, УБД, інвалідів війни, палати підвищеної  комфортності, відремонтовані, з наявністю санвузла, меблів, холодильника, телевізора.

Інна Тудихата, заступник директора  районного центру зайнятості інформувала, що  за поточний 2017 рік в районному центрі зайнятості на обліку  перебувало 91 особа, з числа демобілізованих війьковослужбовців, які брали участь в АТО. 90 осіб отримали статус безробітного, 75 - отримували допомогу по безробіттю. Протягом 2016 року було працевлаштовано 3 особи за направленням служби зайнятості, в поточному році 5 осіб.  Професійне навчання за направленням служби зайнятості проходило в 2016 році – 14 осіб ( з них 1 – працевлаштовано після закінчення навчання). На даний час 14 осіб проходять навчання за професією «електрогазозварник» на базі Монастирищенського професійного ліцею. На даний час продовжують отримувати послуги в центрі зайнятості 78 осіб. Центром зайнятості надано запити у військові частини для підтвердження зайняття особи іншої діяльності та надання довідок про грошове забезпечення 91 особам.

         Оксана Хінціцька, начальник відділу Держземагенства у Монастирищенському районі   інформувала, що станом на 17.03.2017 до відділу Держгеокадастру надійшло   393 заяви про виділення земельних ділянок в адмінмежах Монастирищенського району для ведення особистого селянського господарства (за межами населеного пункту) учасникам АТО. Отримали наказ про затвердження технічної документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність - 193,   наказ про надання  дозволу  на виготовлення проектів землеустрою  - 302,  не отримали земельної ділянки – 70 осіб. В районі є зарезервовані земельні ділянки площею 62 га та ведеться робота з ТОВ « ЛатАгроІнвест»  щодо надання земельних ділянок для учасників АТО.

          Ірина    Стасюк, начальник Монастирищенського відділу обcлуговування громадян Уманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області  ознайомила із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» від 18 жовтня 2016 року 
№ 1683-VIII.

          Олег Недогода дав ряд доручень, зокрема, провести нараду з перевізниками щодо організації забезпечення пільгового перевезення учасників АТО, вивчити питання щодо нарахування  трудового стажу учасникам АТО, ліквідувати недоліки в організації  проведення прийому пацієнтів лікарями поліклініки.

Ви тут: Home Новини району Відбулося засідання Центру допомоги учасникам антитерористичної операції