Щорічно в центральній районній бібліотеці проводиться Тиждень дитячого та юнацького читання, під час якого проходять цікаві літературні та краєзнавчі заходи, зустрічі, години спілкування, де бібліотекарі популяризують сучасної книги для дітей та  молоді.

   Тиждень відкрився знайомством з книжковими виставками «Створи своє майбутнє – читай!» та «Книга і преса на всі інтереси».

 

      В рамках Тижня для учнів 9-11 класів середньої школи №2 було проведено краєзнавчу годину «Література рідного краю». Сьогодні, як ніколи, актуальною є тема патрітизмуі для юних слухачів було презентовано  книги нашої землячки Валентини Розуменко «Майдан… Хто, якщо не я?» та «Нескорені». Знати  історію свого народу, села покликана книга Віктора Крамара «Копіювата: зберегти від забуття». Знана на всю країну «коронована» цибулівчанка  Зінаїда Луценко своїми творами доторкається до найпотаємніших струн душі, через долю однієї людини бачиш трагедію всього народу(«Необдумана Миловиця», «Злі лелеки», «Нащо мені той дід», «Я, Миколайко…»). Бути патріотом своєї країни змушують книги Федора Бойка: «Лихоліття», «Дорогою ціною», «Долею не скорені», «Моє рідне село». Федір Максимович щедро дарував надруковані за власний кошт книги всім бібліотекам району, передавав на Схід бійцям АТО. На заходах було зроблено огляд цих видань, ознайомлено з творчим та життєвим шляхом самих авторів. Захід викликав непідробний інтерес та увагу.

     Старшокласникам стане у нагоді організована на юнацькому абонементі книжкова виставка «Готуємось до ЗНО разом», яка допоможе підготуватись до тестів з української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, історії, математики, хімії, фізики та географії.

     На онлайн-подорожі «Освітні ресурси Інтернет» користувачів було ознайомлено з формами реєстрації на ЗНО, пошуку потрібних пробних тестів, пошуку підбору спеціальностей за тестами, умовами вступу до вишів та інше.

      Для учнів професійного ліцею в читальній залі районної бібліотеки було проведено бесіду «Інформаційні ресурси бібліотеки», на якій слухачами було розкрито  спектр послуг бібліотеки, як традиційних так і інноваційних, зокрема довідково-бібліографічного апарату та послуг Інтернет-центру.  Мета заходу - допомогти учням ліцею зрозуміти, що оволодіння основами інформаційної культури підготує їх до будь-якого виду пізнавальної діяльності, забезпечить здатність жити в інформаційному суспільстві.   

     В рамках Тижня для наймолодших читачів МНВК "Ліцей "Ерудит" було проведено дитячий ранок «На всій планеті діти в мирі й дружбі хочуть жити». Бібліотекар привітала юних любителів дитячої книги зі святом та вручила грамоти кращим читачам в різних номінаціях: "Перший читач року", "Кращий читач року", "Кращий читач бібліотеки", "Найактивніший клас". Бібліотекарі запросили своїх юних читачів до бібліотеки, де вони зможуть провести весняні канікули змістовно і цікаво, а ще подякували педагогічному колективу за допомогу і співпрацю.

       В районній дитячій бібліотеці була влаштована екскурсія «Подорож до Книгограду»  для вихованців старшої групи дитячого садочка "Усмішка".
Маленькі відвідувачі, разом з бібліотекарем, мандрували Царством Книг, знайомилися з правилами користування бібліотекою, подорожували відділами дитячої бібліотеки. В другій частині зустрічі, в читальній залі книгозбірні, малеча зустрічала весну. Звучали віршики про прихід весни, веснянки, загадки, приказки, прикмети. А ще дзвінкими дитячими голосами декламувались "заклики для птахів", а бібліотекар пригостила діток символічним печивом "жайворонками" і "голубками", які напередодні весняного сонцевороту (21 березня) матері й бабусі випікали з тіста для дітлахів у формі різноманітних фігурок птахів. Маленькі відвідувачі провели свій час в бібліотеці весело та цікаво.

    Протягом Тижня тривала акція «Прочитай! Мені сподобалось», на якій наші юні користувачі рекомендували один одному книги, які найбільше сподобались.

    Серед користувачів було проведене бліц-опитування «Вооk – симпатія». Лідерами читацьких уподобань стали в дитячій бібліотеці: серії «Дівочі історії», «Сучасна дитяча проза», «Читання під партою», Й. Ягелло «Кава з кардамоном», «Шоколад з чілі», на юнацькому абонементі: Д.Кіз «Квіти для Елжерона», М.Кідрук «Навіжені в Перу», «На Зеландію!», М.Матіос «Солодка Даруся», В. Лис «Століття Якова», В.Мастерова «Смарагд», «Суча дочка», С.Талан «Коли ти поруч», «Помилка», «Купеля», Л.Костенко «Маруся Чурай», твори Е.М.Ремарка, П.Коельо та інші. Діти і молодь мають досить широке коло читацьких інтересів. Багато називалось книг, яких немає ще в бібліотеці, але їх взято на замітку, щоб при можливості, придбати.

   Працівники бібліотеки впевнені, що всі заходи, які були проведені під час Тижня дитячого та юнацького читання привернуть більше уваги молодих людей до бібліотеки. Книга крокує поряд з людиною все життя. Від умілого спілкування з книгою, від ставлення особистості до книги, до читання залежить формування навичок успішної адаптації в сучасному інформаційному суспільстві, будується подальше життя людини.

Ви тут: Home Новини району Тиждень дитячого та юнацького читання в районній бібліотеці