Голови територіальних громад  Монастирищини зустрілися  із колегами  з Глибоцької об’єднаної територіальної громади Чернівецької області.

      Участь у робочій зустрічі, яка стала практичним семінаром, взяли голова райдержадміністрації  Олег Недогода, голова районної ради Микола Орендарчук, їх заступники Руслан Терещук та Майя Фариба.

      З розповіді голови громади Григорія Ванзуряка присутні дізнались про процес децентралізації, налагодження  роботи всієї об’єднаної громади.

 

      Основною темою бесід були: історія розвитку власної громади, управлінські рішення, які доводилось приймати заради нових успіхів, нові можливості громад, розвиток сільських територій, налагодження системи якісної освіти, медичне обслуговування, бюджетні процеси, права і обов’язки, які мають старости, перспективи та розробка стратегічних планів.

      Гості розповіли про найбільш цікаві проекти, що вже реалізовані. Найскладніше – це медицина, але  результат є. Створили Центр первинної медико-санітарної допомоги ( на Буковині це єдиний ліцензований центр), придбали автомобіль, медичне обладнання,зокрема, кардіограф, працюють сімейні лікарі, які фахово займаються профілактикою захворювань, їх роботу стимулюють із власних доходів громади. На черзі –укладання договорів з пацієнтами. Створили комунальне господарство, де 86 працюючих. Тут і водопостачання, і водовідвід, благоустрій, санітарні  роботи. За словами голови громади , у них висока  вартість води ( великі затрати, за 8 км.) -5грн.50 коп. ,та ще плюс водовідведення 5.50., і всього… 11 грн.

      Місцеві депутати зробили гарний дарунок виборцям- збудували та облаштували  п’ять автозупинок в селі, і це без участі громади.

      Багато йшлося і про роботу освітянських закладів, їх-5. Ліцей входить до сотні найкращих в Україні, з 700 навчальних закладів їхній  посідає 17 місце за  результатами ЗНО. Придбали два автобуси для підвезення дітей. Малокомплектні тут  школи, де навчаються 100 учнів.

      А ще виділили учасникам АТО (їх 130) земельні ділянки за умови , що вони створять  кооператив, вже вирішили питання про організацію козиної ферми. Організували автобусний соціальний маршрут, безкоштовний для дітей, пенсіонерів, учасників АТО.

      Слід відзначити, що в тих населених пунктах, де відсутні сільські ради ввели посаду старости. Було наголошено, що сільський голова має думати про розвиток, а не довідки видавати. Цю роботу виконують Центри адмінпослуг. На питання, який варіант децентралізації кращий: один район-одна громада, чи утворення кількох громад в районі голова Глибоцької громади відповів, що кожен обирає свій варіант діяльності органу самоврядування. Варто працювати за принципом: «Я не боюся, що все зміниться. Я боюсь, що все залишиться».

     Зустріч не була марною. Враження після неї були різні. Голови сільських рад району уважно слухали та переймали досвід, задавали дуже багато питань та зробили для себе висновки. Так що попереду багато роботи.

      На завершення Олег Федорович подякував гостям за плідну  розмову та подарував книгу про Монастирищенський район.

 

 

Ви тут: Home Новини району Голови територіальних громад Монастирищини вивчали досвід з питань децентралізації влади