29 березня  відбулася прес-конференція голови райдержадміністрації Олега Недогоди, в ході якої редактори засобів масової інформації Ольга Лаврик («Наша Монастирищина»), Світлана Драчук («Алекс»), Ігор Свиридівський («Зоря») отримали інформацію щодо реформування галузі охорони здоровя.

      На прес-конференцію була запрошена  головний лікар ЦРЛ Наталія Мороз. Звертаючись до присутніх ,Олег Федорович дав пояснення ,що  зустріч  викликана  необхідністю інформувати населення району про  майбутнє райлікарні, що насправді планується , розвіяти чутки, які щодень обростають новими подробицями і не відповідають дійсності. Лікування за принципами обслуговування ліжко-місць , а не людини має бути змінене на якісні і сучасні послуги.

 

      Головний лікар ЦРЛ Наталія Мороз  пояснила подальше  реформування галузі охорони здоров’я. Воно проходитиме поетапно відповідно до Концепції розвитку галузі, яка передбачає розмежування вторинного і первинного надання медичної допомоги.

    31 липня 2017року, згідно Концепції , має відбутися розмежування фінансування вторинного і первинного рівня . Якщо не відбудеться створення Центру первинної санітарно-медичної допомоги  багато працівників можуть залишитися без заробітної плати. ЦПСМД- окрема юридична особа із своїм головним лікарем,заступником,бухгалтером, економістом,господарською частиною. Сюди входять  педіатри, терапевти, сімейні лікарі, ФАПи, лікарські амбулаторії. 

    Яким же буде механізм надання медичної допомоги ?  Наталія Іванівна відповіла, що пацієнт звертається  до сімейного лікаря, який проводить  огляд і при необхідності направляє його на вторинний рівень на консультацію. Зауважимо,що медична  послуга на першому рівні безкоштовна. І якщо вам дали направлення   до вузького спеціаліста - цей прийом буде  також безкоштовним, а якщо ви самі вирішили піди до того чи іншого лікаря без направлення сімейного  – цей прийом буде   платним.

    Другий рівень медичної допомоги представляє стаціонарну допомогу,пара клінічні відділення, клініко-діагностичну поліклініку.

    Сьогодні  на вулиці люди обговорюють об єднання хірургічного і травматологічного відділення. Таку пропозицію внесли самі  лікарі,  це  не тиск зверху. Наталія Іванівна пояснила, що це виправдано в даній ситуації і не вплине на якість надання медичної допомоги. На третьому  поверсі райлікарні розмістять  неврологічне відділення, старе приміщення відремонтують і використають для житла медпрацівників. Інфекційне відділення функціонуватиме в старому приміщенні , яке відремонтують.

   Головний  лікар зазначила, що з метою вирішення кадрового питання постійно здійснюється робота по залученню кадрів, в 2018 році поповниться ЛОР служба, проходить інтернатуру молодий спеціаліст ,також чекаємо  анастезіолога.

  На запитання про  фінансування галузі охорони здоров'я, Олег Федорович дав пояснення, що фінансування проходить за рахунок медичної субвенції з державного бюджету, коштів районного бюджету та субвенцій  місцевих рад. В  2015 році з бюджетів різних рівнів додатково галузь профінансована на 2,4 млн.грн., в 2016році-на 6,3 млн.грн., В 2017 році при формуванні бюджету вже додатково  виділено 7,7 млн. грн..

   Велика вдячність керівникам місцевих громад, підприємцям, сільськогосподарським товаровиробникам, меценатам, спонсорам, всім, хто сприяє розвитку і зміцненню матеріальної бази лікарні, її функціонуванню відповідно до сучасних вимог.

   Будь  які зміни , реформи відбуваються болісно. Все, що на  краще, можна пережити, перетерпіти. А чого не можна допустити, що  може принести тільки шкоду?

Відповідь була чіткою і лаконічною:

– Закриття хірургічного блоку.

Це означає , що будь-яка  хірургічна допомога не надаватиметься. І  як можна допомогти людині з віддаленого села. коли у неї кровотеча , або пологи?

Відразу згадуємо про існуючі проблеми: забезпечення транспортом, щоб довезти  до Умані, якість доріг та  відсутність впевненості чи готові в Умані прийняти .

З цього приводу Олег Федорович запевнив ,що хірургічний блок працює і працюватиме  надалі, районна влада  робить  і робитиме все для цього.

Ви тут: Home Новини району Прес - конференція голови райдержадміністрації Олега Недогоди