Черкащина – історичне серце України. Бурхлива історія лишила по собі розмаїття історико-культурних пам’яток, що у купі із чарівною природою роблять область справжньою Меккою туризму. Не вірите? Тоді гайда у мандрівку туристичним маршрутом «Золота підкова Черкащини»!

     Підтримуючи Концепцію Державної цільової програми розвитку туризму на період до 2022 року та проголошеного ООН 2017 року Міжнародним роком сталого розвитку туризму, центральною районною бібліотекою було проведено в навчальних закладах міста ряд заходів, зокрема: еколого-краєзнавчу мандрівку «Черкащини край – для туриста справжній рай» (професійний ліцей група №241), заочну подорож «Квітуй, Черкащино моя, в вінку барвистім України!» (учні МНВК «Ерудит» 8-Б клас), краєзнавчі годин «Золота підкова Черкащини»  та «Подорожуй Черкащиною» (учні МНВК «Ерудит» 9-Б і 9-В класи). На дорослому абонементі організовано виставку – перегляд «Мандруйте з нами».

          Багаті природні ресурси, значний історико-культурний потенціал, багатство архітектурних та археологічних пам’яток створюють можливості для всебічного задоволення пізнавальних і рекреаційних потреб не лише вітчизняних, а й іноземних туристів. Для дітей та юнацтва було цікавим почути про історичні та культурні центри Черкащини, з якими пов'язано багато важливих подій вітчизняної історії, життя і діяльність видатних особистостей України. Черкащинабатьківщина видатного державотворця Богдана  Хмельницького і велетня духу українського народу Тараса Шевченка. Серед уродженців краю – відомі українські письменники І.Нечуй-Левицький, М.Старицький, композитори С.Гулак-Артемовський, К.Стеценко, О.Кошиць, вчені М.Максимович, Л.Симиренко, воєначальники І.Черняховський, К.Дерев'янко. Тут жили і творили А.Кримський, В.Симоненко та багато інших письменників і поетів. На території Черкаської області розташовано 9266 пам'яток історії і культури, які перебувають на державному обліку, з них 85 - національного значення. Пам'ятки, що мають особливу культурну та історичну цінність, є об'єктами національного історико-культурного заповідника Чигирин, Шевченківського національного заповідника, Національного історико-культурного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», державних історико-культурних заповідників у м. Корсунь-Шевченківському та Кам'янці, державних історико-культурних заповідників «Трахтемирів» і «Трипільська культура», державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань». До Списку історичних населених місць України включено 13 населених пунктів області. Юнакам та дівчатам розказано про заходи із збереження пам'яток, відродження історичних і культурних центрів регіону, використання духовного потенціалу унікальних історико-культурних надбань Черкащини, які використовують в процесі патріотичного виховання молоді та формування  національної свідомості. На цій основі яскраво проявляється у підростаючого покоління бажання бути гідними послідовниками у питаннях безмежної відданості  своїй Батьківщині – Україні. Славне козаче минуле і відомі історичні постаті надихають сьогодні черкащан на захист своєї Вітчизни, на подвиг за свою незалежність.

Ви тут: Home Новини району Черкащина – історичне серце України