Голова райдержадміністрації Олег Недогода провів засідання  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.    

      Розглядалося питання несанкціонованої стихійної торгівлі. Це питання  піднімається  і в  зверненні громадської організації «Словом і ділом» до голови райдержадміністрації.

       Сьогодні  без перебільшення можна сказати, що стихійна торгівля – це проблема багатьох міст. За нею ховається уся привабливість міста ,вона давно вже стала невід’ємним атрибутом життя. Зазвичай, стихійні ринки підтримуються певною частиною суспільства, тобто це явище має соціальне походження і випливає з бажання людей зекономити та поласувати чимось домашнім

      Здавалося б, що поганого в тому, щоб зранку вийти на стихійний ринок,  чи по дорозі додому  після робочого дня, та купити свіже молоко, зручно і швидко. Але не завжди безпечно. Досить часто олію чи молоко реалізують у пластикових пляшках невідомого походження, не виключено, що їх було знайдено на смітниках ( на наших очах їх підбирають щоранку в парку, в урнах для сміття). Очевидним є той факт, що з метою захисту споживача якість товару має відповідати загальноприйнятим стандартам і нормативам. Торгівля на стихійних ринках заборонена, оскільки існує небезпека забруднення харчових продуктів. Такі продукти можуть викликати кишкові захворювання і серйозні харчові отруєння. Особливо продукти, які вимагають особливих умов зберігання.На виникнення і розповсюдження кишкових інфекцій впливає рівень санітарної культури населення , санітарний стан об’єктів підвищеного епідемічного ризику, до яких належать і ринки.Забезпечити дієвий контроль за дотриманням вимог діючого законодавства при реалізації продукції та сировини, підконтрольної Держпродспоживслужбі, можливо лише на санкціонованих ринках. Але хто б за це не відповідав, за своє здоров’я і здоров’я своїх рідних перш за все відповідаємо ми самі.

     Члени комісії обговорили проблему  стихійної торгівлі в місті, та прийняли рішення про упорядкування торгівлі на ринках, ліквідацію стихійного ринку в центрі міста. Дано доручення відповідним службам провести профілактичну  роботу з торгівцями, попередити та надати місця на продовольчому ринку, далі питання вирішувати згідно чинного законодавства. Також  прийнято рішення торгівлю на зеленій зоні по вулиці Соборній біля центрального ринку перенести на територію ринку.

Ви тут: Home Новини району Голова райдержадміністрації провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій