Щороку в травні місяці весь світ, все людство, відзначає і вшановує День Перемоги над фашизмом. У цей день мільйони людей, збираються біля Братських могил, пам’ятників, Обелісків, могил невідомих солдатів, щоб віддати шану тим, хто з боями проніс Прапор Перемоги фронтовими дорогами і підняв його в 1945 році над врятованим світом.

    Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року. Того вікопомного дня гітлерівська Німеччина напала на мирну Польщу. Ця іскра швидко запалила світову пожежу. Вогнище війни втягнуло 67 держав, 80% населення земної кулі. Чорним смерчем вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки. Вона охопила простори всіх океанів. А 22 червня 1941 року у вогняному смерчі Другої світової війни палала вже вся Україна…

          Дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Чорною тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами звалилися ті важкі дні на нас, і обернулися довгими роками страждань.

         До Дня Перемоги у Другій світовій війні в дитячій районній бібліотеці була влаштована книжкова виставка «пам’ять серця, пам’ять сивини…» та проведена година-реквієм «Страшне обличчя війни». Бібліотекар розповіла учням 3-В класу МНВК «Ерудит» про ті трагічні для нашої Батьківщини роки. Розповіла про жителів нашого міста – дорослих і дітей, які внесли великий вклад в загальну Перемогу.

         Безмежна шана і вічна пам’ять усім, хто поліг у боях, загинув у концтаборах, гестапівських катівнях, від непосильної праці у фашистському рабстві, хто вже у мирні роки пішов з життя через фронтові рани.

         Віддаляючись від нас у часі друга світова війна і виборена у ній Перемога не повинні відходити у забуття. Бібліотекар закликала дітей пам’ятати про лихо й страждання, які пережили люди у тій страшній війні, і в день перемоги піти до Обелісків і Братських могил та віддати шану тим, хто боронив рідну землю. 

Ви тут: Home Новини району Страшне обличчя війни…