У багатьох країнах світу День матері відзначають 13 травня. В Україні цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. В 2017 році День матері в Україні припадає на 14 травня.

      Монастирищенською  районною бібліотекою  до Міжнародного Дня матері було підготовлено та проведено годину  духовності: «Благословенна будь в віках одвічна мати…» для учнів 10-Б класу МНВК «Ерудит» та оформлено книжкову виставку на юнацькому абонементі  «Найсвятіше ім’я – мама».

Це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Старшокласникам було цікаво почути про заснування цього свята у 1908 році молодою американкою Анною Джервіс з Філадельфії, яка виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей. Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами, і саме з цими творами познайомились хлопці та дівчата на  заході.  Наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість!

Ви тут: Home Новини району «Найсвятіше ім’я – мама»