21 березня 2018 року голова райдержадміністрації Олег Недогода провів розширену нараду з головами місцевих рад з питань децентралізації.

      В нараді взяли участь голова районної ради Микола Орендарчук , Сергій Слинько, директор Черкаського відокремленого підрозділу установи Центр Розвитку місцевого самоврядування, Іван Лукеря, координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (Програма U-LEADwithEurope), Олена Ковальська, головний спеціаліст відділу планування розвитку територій Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА, Олена Кулик, консультант з юридичних питань Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України.

Звертаючись до присутніх, гостей  Олег Федорович  наголосив, що районною державною адміністрацією проведена  робота щодо децентралізації. Так, розпорядженням районної державної адміністрації створено робочу групу з питань сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад району, проводилися засідання. Монастирищенська громада була включена до перспективного плану формування територій громад Черкаської області,  затвердженого розпорядженням КМУ.

Виступаючі говорили про перспективи об’єднання  на прикладах   об’єднаних  громад в Черкаській області. Нагадували, що об’єднання добровільне, хоча його доцільність вже ні в кого не викликає сумнів. Але потрібно розуміти , що децентралізація – це процес необхідний і незворотній, і якщо не знизу, то зверху,  вона все одно буде проведена. Головне – не ставати пасивними спостерігачами, а бути активними та прагматичними виконавцями реформи, щоб узяти від неї все найкраще. Тобто,або їдьте у купейному вагоні, або чіпляйтеся за вагон і тримайтеся. Другого виходу немає.

Сергій Слинько, директор Черкаського відокремленого підрозділу установи Центр Розвитку місцевого самоврядування у своєму виступі акцентував увагу на тому, що цілий ряд європейських країн пройшли процес об’єднання громад і це дало серйозний поштовх розвитку для їх економіки, вдосконалення інфраструктури, соціальної сфери тапривів приклади об’єднання громад в країнах Європи, відзначивши, що найпростіше вчинила  Грузія. Грузинський уряд не став "заморочуватися" громадськими консультаціями, добровільними об’єднаннями. 2006 року тут відбулася швидка директивна реформа, яка просто ліквідувала найнижчий рівень самоврядування – сільський та селищний. Тобто, самі села залишилися, а от депутатів та сільського голову там тепер не обирають.Натомість 65 колишніх районів Грузії, по суті, перетворилися на 65 великих муніципалітетів і стали базовою ланкою місцевого самоврядування.

Естонія18 років "проштовхувала" добровільне об’єднання громад і   зважилися на добровільно-примусову реформу, результат -за рік кількість громад скоротилася до 79.

Досвід об’єднання є і його можна вивчати та враховувати .

        В ході конструктивного діалогу сільські голови задавали питання , висловлювали свою точку зору.

Ви тут: Home Новини району Без децентралізації, без об’єднання громад майбутнього України немає