В центральній районній бібліотеці  працювала виставка художника з м.Ватутіно Василя Гелетка.

      Виставка приурочена  знаковій історичній події  для нашого краю  - 365-й річниці битви війська І.Богуна під Монастирищем. Василь Васильович презентував нашому району унікальну виставку своїх картин шевченківської тематики та холодноярських подій. Роботи художника розміщені  у двох залах. Екскурсію для відвідувачів експозицій проводила бібліограф ЦРБ Галина Тимошенко.

     Роботи  художника - унікальні: і за манерою виконання, і за стилем. Чільне місце у виставці Василя Гелетка займає тема життя і творчості Тараса Шевченка. До Шевченкіани автор звернувся ще в середині 90-х, художник осмислено підійшов до розкриття і відтворення своїх творчих задумів.  Своїми творами Василь Гелетко  ще і ще раз привертає увагу сучасників до видатної постаті нашого земляка, його творчості і художнього спадку. Цікавою є творча інтерпретація автором  відомих нам автопортретів Кобзаря у поєднанні з героями його картин, зображення хати батьків поета як духовної субстанції, до якої тяжіє поет впродовж всього життя, роздуми над картинами періоду заслання Шевченка. 

      Джерелом високих морально-естетичних та етичних принципів і норм для автора є народна творчість, зокрема народна картина. Звідси і властиве йому використання фольклорного, етнографічного матеріалу, як виразу народного духу, національної специфіки, що матеріалізувались століттями.

      Творчі мрії і бажання автора пов’язані з відображенням історії української держави, історичного минулого нашого народу для нинішнього самоствердження українців, адже він глибоко переконаний у тісному взаємозв’язку поколінь та творчому спадку народу. Отож в малярському доробку прагне відтворити образи Б.Хмельницького, М.Залізняка, В.Чорновола – тему козаччини, Запорозької Січі і героїки сьогодення.

      Народна творчість цінна безпосередністю сприйняття всього, що нас оточує. Коли це вміння збагачене мистецьким талантом, ми маємо карбівничих сьогочасної історії, які здійснюють видимий зв’язок минулого з прийдешнім.

      В читальній залі,  в день відкриття виставки,  було людно. Її відвідали учні шкіл, трудові колективи організацій установ,зокрема працівники райдержадміністрації. Голова РДА Олег Недогода висловив слова подяки художнику за можливість оглянути виставку  в нашому місті,за  увіковічнення  в своїх роботах сторінок історії України, за  подарунок Василь Васильович подарував громаді нашого краю нову роботу - портрет Івана Богуна. Своє нове полотно автор присвятив 365-й річниці битви під Монастирищем.

Виставка картин Василя Гелетка не закрита. Вона триває. 

 

Ви тут: Home Новини району В центральній районній бібліотеці працює виставка художника Василя Гелетка