Днями школярі ОЗЗСО «Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №5» відвідали Монастирищенський районний суд.

      Таким чином учні 10 класу, які вже вивчають правознавство, ознайомитися з роботою суддів та їх помічників, отримали нагоду зайти в реальну залу засідань і навіть були присутні на одному із засідань, коли там проходили слухання у цивільній справіа також спостерігали та слухали, як виноситься та оголошується рішеня суду.

Школярі роздивитися приміщення суду зсередини: зали судових засідань по цивільним та кримінальним справам, нарадчі кімнати, до яких йдуть судді після судового процесу, щоб порадитися та ухвалити судове рішення архів, із захопленням розглядали мантію судді.

Керівник апарату Монастирищенського районного суду Юлія Жежер та заступник керівника апарату Оксана Домачук  розповіли дітям про структуру районного суду та ті функції, які покладені на суд та суддів, а також познайомила учасників екскурсії з організацією діяльності секретаріату та архіву суду пояснила дітям, які учасники засідання присутні в залі, якою є роль адвокатів, прокурорів та суддів. Дізнались про основні стадії судового розгляду справ, про правила поведінки під час судового засідання та негативні наслідки, що настають за їх порушення.

Для кращого розуміння діяльності суду, старшокласники були учасниками  на модельному судовому засіданні, яке дозволило з практичної точки зору усвідомити роль тазначення кожного учасника судового процесу.Варто відзначити, що судове засідання справило найбільш яскраве враження з усього побаченого та почутого

«Правосуддя повинно не просто вершитися: має бути наочно і безсумнівно видно, що воно здійснюється»-каже Юлія Миколаївна.

Проведення таких екскурсій і надання доступу дітям до засідань, можливості на власні очі побачити, як вершиться правосуддя, —дуже корисна річ. Це допомагає показати дітям, що вони мають не боятися суду, знати, що це місце, куди вони можуть прийти за допомогою у вирішенні своїх проблем, де судді мають розглядати справи неупереджено і незалежно.

   Наприкінці зустрічі, учні ділилися враженнями, задавали питання, які їх цікавили, та щиро дякували працівникам суду за такий цікавий і пізнавальний урок.

Ви тут: Home Новини району Школярі відвідали Монастирищенський районний суд